úterý 27. listopadu 2018

Mitsuuko točí!! | O Instagramu, IGTV a živém vysíláníJo, už je to tak. Roky odmítám nabídky na točení videí (a kdybyste viděli můj první a na dlouhou dobu poslední pokus o natočení videa pro BIOOO - prý to byl tak špatný materiál, že se nedal ani sestříhat =D), až se něco stalo, přišla správná příležitost, chvíle, já jsem bez myšlení začala točit a už to bylo. 


Když jsem zakládala blog, jediná možná sociální síť, kde bylo možné působit, byl Facebook (už jsem stará páka, Snapchat jsem nepochopila a z jeho utichlé slávy tak nějak tuším, že nás takových bylo víc). Jasně, založím si stránky na FB (facebook). A bojuju s nimi do teď (s nastavením, se sdílením, s viditelností příspěvků i dost nespolehlivým upozorňováním na nové zprávy a komentáře). A také ho nemám ráda. Nikdy jsem nebyla pavlačový typ a bohužel mám pocit, že tento nebezpečný a energii vysávající lidský druh tam má hnízdo. Když jsem takhle narazila na pár ukázkových exemplářů, zdrhla jsem a byla jsem vděčná za krásu a jednoduchost a hlavně rychlost Instagramu (dále IG). A tak šel FB do kopru a udržuju ho jen kvůli pár z vás, které tu jste se mnou od úplného začátku a píšete mi tam zprávy (a tajně doufám, že se už na IG přesunete také). 

Instagram je pro mě ideální platforma pro rychlé sdílení a okamžitou reakci a to miluju. Blog je pro mě mé osobní místo, koutek, ve kterém má kosmeticko-spisovatelská dušička žije a řádí už několik let, ale když není čas, není prostě čas a úplně automaticky jsem se přeorientovala na mámu už dvou dcer úřadující s mobilem v ruce. Blog se tedy přesunul spíš do instagramových postů, do kterých dále píšu recenze, srovnání, novinky i zkušenosti se spotřebovanými produkty a hlavně reportáže z veletrhů (Festivaly Evolution, Green Beauty Markety, Beauty and Spa apod.). Pokud mě tedy nesledujete a IG, asi budete mít pocit, že Mitsuuko těžce stagnuje, ale fakt tomu tak není. Jen mi holt napsání článku zabere s focením a dodatečnými úpravami tolik času, že jsem od června zvládla nadatlovat zatím jen jeden. Zato na IG si mě užijete až až.

Poprvé naživo z veletrhu


Ta novoty odstartovací akce byla letošní pražský ročník veletrhu Green Beauty, na kterém jsem měla "pobyt" omezený kojením a hlídáním (díky úžasnému Ondrovi, který tam přicházel v intervalech s Juli na kojení a jinak kroužil okolo autem nebo kočárem, aby mě pak mohli odvézt domů, jsem tam nakonec mohla být celý pátek a i v sobotu ráno). A tak jsem se rozhodla vybodnout na zdlouhavé psaní reportážních postů a upravování fotek za každým minutým stánkem a hned od prvního kroku od dveří natáčela na IG. Jestli jsem za celý veletrh udělala tři fotky, bylo to moc. Je fakt, že jsem se s novou technikou docela sžívala, v sobotu kvůli  ní ještě narychlo pořizovala speciální aplikaci na stříhání sekvencí, aby se to vešlo do IG Stories, ale šlo to! A to vše najdete uložené pod mým IG profilem v záložce "GBM 2018". Po veletrhu jsem se hecla a udělala i hodinový livestream s živou rozbalovačkou nákupů z veletrhu a povídáním o nich. A bylo to super! Já čekala katastrofu a ono se vás tam sešlo 30 diskutujících a bylo to jako sedět po nákupech s kámoškami na vínku a probírat se taškami. Jediný průšvih u živých vstupů je, že nejdou uložit na dýl než 24 hodin, takže kdo to nestihl, už je to pryč a nedostanu se k tomu ani já. 

První maskování v přímém přenosu s novou maskou Osmia


Livestreamy nemají žádnou "trvanlivost" (ale je to sranda =D) a stories jsou zase dost omezené daným časem. Buď tedy vše nastříháte na 15sec klipy, nebooooo.. "Wait for it.." .. Ano, nebo to natočíte celé a šupnete to na IGTV, což je instagramová obdoba Youtube, jenže bez reklam a na formát především určený pro mobilní telefony - na stojáka. Ale pro mě je to supr zrychlení. Jasně, stříhání a uměleckou stránku mých videí zatím ponechme stranou. Jedu na první dobrou, když si holky chvilku hrají samy, takže rychle, stručně, s co možná nejvíc informacemi najednou, vlastně pro mě dost netypický formát. Ale jsem z něj nadšená! Netuším, jestli vy, co mě sledujete zde na blogu, vůbec chodíte i na IG a zda jste videa  zaregistrovaly, ani co na ně říkáte, ale je to přesně ten další krok, který jsem potřebovala udělat, aby mě blogování zase chytlo.Momentálně sepisuju dopis pro Ježíška, s tipy na dárky, které vám sem sepíšu i do článku (vkládat klipy a fotky do videí ještě trénuju) a až moc nápadně začíná kosmetiku vystrkovat technika - stativ (dříve, než jsem stihla dopsat tento článek, stativ už byl doma!), stříhací program (mám zatím na mobilu a tabletu), iPad PRO v plné palbě i s tužkou a klávesnicí (v procesu - už jsem na něj založila obálku =D).. Taky uvažuju o Youtube. Já vím, na starý kolena.. Ale pro mě to není nástroj na reklamu, vydělávání, nebo na zviditelnění, ale jednoduše na urychlení a zjednoddušení mé práce a mého hobby - vykecávání se o přírodní kosmetice.. Viděli jste reportáž na IG z GBM? Videa na IGTV s rozbalovačkou obřího balíku z Colorada od Osmia, nebo první dojmy z maskování s jejich Detox maskou? 
Baví vás tento formát? 
A co livestream?

4 komentáře:

 1. Sleduji IG,škoda zmizelých livestreamů, IGTV je lepší ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. a já si to první video pro biooo pamatuji. to byla dost sranda.

  OdpovědětVymazat
 3. a kedy uz bude Youtube ? Ja uz sa tesim :)

  OdpovědětVymazat
 4. Já zase bojuju s IG,ale zapracuji na tom abych nepřišla o nějaké zásadní kosmetické informace...😀 Youtube je pro mne asi nejlepší (pouštím si ve chvilkách klidu na mobilu).

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...