O mně..


Hýření na veletrhu Beauty&Spa září 2017

Blog jsem zakládala v prvním ročníku na vysoké a měl být mým pokusem a zároveň podkladem pro bakalářskou práci. Téma bakalářky ve smyslu "marketingové využití blogu/bloggera coby prodejního nástroje" jsem měla v hlavě už od nastoupení do školy. Od té doby uplynula pěkná řádka let, blog stále funguje a dané studium už jsem ukončila. Jako většina ostatních bloggerek, i já se zbláznila do kosmetiky a hltala jeden blog za druhým a když už jsem toho měla k tématu dost dost na srdci, přišlo poňouknutí od jedné tehdejší blogové stálice (možná ještě pamatujete na Lucifríd?) a její obrovská pomoc při zakládání. A tak vlastně vznikla Mitsuuko de Ak..

Jsem narozená ve znamení blíženců, v květnu ´84, a zatímco mě "celá" blogosféra a virtuální svět zná jako Mitsuuko, většinu z vás zajímá i mé pravé jméno. A abych tím i vyvrátila pro některé mé domnělé asijské kořeny, jsem Češka, narozená v Brně a v běžném offline světě slyším na jméno Míša. Momentálně žiju druhým rokem za Prahou a snažím se zrekonstruovat svépomocí 100letou chalupu na hranici Českého Ráje a Krkonoš, kde bychom chtěli jednou natrvalo žít.

Blog jsem zakládala s cílem, najít pro mě nekonfliktní dobrý krém =D. V té době by mě ani nenapadlo, že moje pátrání nejen neskončí, ale že se ještě rozroste na několika-krokovou rutinu a já tak budu hledat daleko víc ideálních produktů. Navíc jen na poli přírodní kosmetiky. Když jsem si nedávno pročítala některé starší články, musela jsem se smát, jak moc jsem se za dobu psaní blogu změnila a jak se změnil i svět kolem mě. V době začátků jsem třeba prohlašovala, že dát 900,- Kč za oční krém je něco naprosto nesmyslného a nechápu nikoho, kdo by to dobrovolně chtěl udělat (asi víte, v jaké péči se momentálně pohybuji a tím i poněkud vzrostly náklady na její pořízení, ale i požadavky na její kvalitu, naštěstí). 


Od drogerky k bio salonům..
Dříve jsem plenila regály drogerek a musela mít každou novinku. Teď už mě drogerie nechávají chladnou a v podstatě tam nenakupuju nic - i eko drogerii, čističe do domácnosti, prostředky na praní a hygienické pomůcky kupuju po různých přírodních eshopech a často mě potkáte v letu na jednom z beauty veletrhů, ze kterých pak online píšu na Instagram reportáže a upozorňuju na novinky a tipy, co mě zaujaly..

S nadšením pro kosmetiku šlo  ruku v ruce i zkoumání jednotlivých složek, pak touha po jejich poznávání a taky zkoušení. A tak vznikla i moje kosmetika, když už jsem nedokázala na celém trhu najít pro sebe vhodný krém. Zabývám se její výrobou už čtvrtým rokem a znalosti se snažím pořád víc a víc prohlubovat buď samostudiem, nebo na různých kurzech. Prozatim největším vrcholem mé blogovací "kariéry" a získaných vědomostí bylo přednášení na semináři o toxických látkách v kosmetice a lektorování workshopu o výrobě vlastní přírodní kosmetiky v rámci prvního ročníku čistě přírodního veletrhu Green Beauty Market 2016. Jsem taky nadšená věčná studentka a jak přichází podzim, jsem nesvá, když před sebou nemám vidinu začínajícího školního roku. Proto jsem teď v naprosté euforii z posledního objevu - holistické školy Kamaté - kam nastupuji už v říjnu. A dobrodružství pokračuje.. Jupííí!!

A tak se kosmetika stala mou velkou vášní a z dřívějšího koníčku v podstatě práce na vedlejší úvazek. V reálném životě jsem na mateřské dovolené se dvěma Dračicemi (*’15 a *’18), ale už si nějak nedokážu vybavit okamžik, kdy se prolnul s mým virtuálním kosmetickým světem a stal se z něj vlastně jeden. Hlavní aktivita blogu je na mém Instagramovém účtu, kam přispívám někdy i několikrát denně. Je to ta nejrychlejší sociální platforma, která se mi teď při Dračici a všem dalším osvědčila. Na blog pak jednou za čas píšu článek o velikosti eposu.


Moje pleť - typ, odstín pleti
Tohle bude velmi užitečné info pro ty, které hledají recenze, ideální produkty, nebo sednoucí odstíny dekorativky. Dříve jsem mívala smíšenou pleť se sklony k mastění v T-zóně, takže všechny články do konce roku 2015 budou zaměřené na tento druh péče. Poté jsem otěhotněla, porodila a pleť jsem měla přes dva roky smíšenou, ale spíš normální a když ji něco vykolejí, jde do sucha, nemastí se už dlouho. Taky to bude věkem, takže s tím je nutné počítat. Čím jsem starší, tím mám větší potřebu pečujících a hydratačních produktů. Stále ale platí, že se musím vyhýbat všem těžším olejům a příliš vyživujícím látkám, jinak se osypu jak puberťák.

Co se týče odstínově, perfektně mi vyhovuje odstín makeupu Healthy mix od Bourjois č. 52, bez opálení něco mezi odstíny 51 a 52. Schválně přirovnávám k tomuto makeupu, protože je už v každé drogerii i parfumerii a podle něj můžete velmi rychle zjistit, zda vám mnou opěvovaný odstín sedne také, nebo ne.

Někteří jste tu se mnou od úplné počátku blogu, někteří jste se přidali třeba nedávno. Ať tak, či tak, moc vás tu vítám a přeji krásné a snad obohacující počtení!

M.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...