Q&A


Proč jsem MITSUUKO?
Přezdívka vznikla v mých 15ti a je z mé milované knížky “Poslední přání” od Freyi North, kde parfém ‘Mitsouko’ od Guerlain používala babička hl.hrdinky (já svou babičku milovala stejně, proto je po ní třeba pojmenovaná i Dračice I.-Anna). Takže nejsem vietnamského původu, jak si mnozí z vás myslí, jsem z Brna (víc z vás se diví, jak to, že mám tak plynulou češtinu =D). A část “de Ak” opravdu není má špatná francouzština, ale přezdívka mé mamči na JAMU, kterou jsem převzala a znamená to taky moje pravé příjmení😉


❓Mitsuuko je špatně dohledatelné, nechci se přejmenovat a vzít si své pravé “dospělé” jméno? 
NE! Víte, pokaždé, když udělám nějakou soutěž/napíšu nějaký kontroverznější post/napíšu o něčem strašně trendy, zavalí to tu nová vlna lidí, kteří mě neznají a které z velké většiny vlastně kromě výhry/trendu ani nezajímá nic z toho o čem píšu. A to mění energii, kterou bych zde chtěla mít. Někteří lidé byli sprostí, dohadovali se mi v komentech apod. neřesti hodné FB diskuzí. To tu nechci. Takže ne, nechci být snadněji vyhledatelná, kdo chce, ten si mě najde a dokonce si do toho dá tu práci a zadá 2 “uu” v názvu ;-)


Používám vše o čem píšu?
ANO! A dříve, než o něčem vypustím byť jen slovíčko ve stories, mám to většinou už proklepnuté ze všech stran. Však si mě vyzkoušejte! 😁 Je fakt, že důvěryhodnost dnešních blogerů jde fakt do kopru a nikdy nevíte, když se o to blíže nezajímáte, jestli si to ten člověk jen nevyfotil a nepapouškoval tiskovou zprávu a ofiko PR k produktu. Vídám toho dost a proto české účty vlastně ani nesleduju, jen pár “dinosaurů”, kteří jsou tu už dlouho a znám je.

Kosmetikou žiju, v podstatě až do posledního roku jsem nedostávala skoro žádné PR produkty na testování, vše jsem si kupovala a také kupuju pořád dál sama (dárky mám označené), ptž mě to prostě baví. Ale také si dobře vybírám. Nechci investovat do něčeho jen proto, že je to teď v kurzu, ale rozhodně ne pro mě. Asi tak jako vy. Navíc, nedokážu psát o něčem, za čím si nestojím a co neznám, neumím to.


Co pro mě znamená kosmetika? 
Moje hobby, vyžití, únik, neplacenou dobrovolničinu, která mi zabere víc času a myšlenek, než všechna moje dřívější zaměstnání. Mám rozstudovanou školu celostní medicíny Kamaté, moc bych chtěla absolvovat kurz na mezinárodní top škole pro formulátory kosmetiky Formula Botanica, chystám se na reportáž a zároveň osobní kurz solných mýdel u úžasné Nastěnky z mýdlárny Savon de Lisolei, taky se teď dost zaobírám myšlenkou, že si udělám akreditovaný kurz na vizážistku (když už tu píšu o dekorativce, chci mít i profi vzdělání, abych dokázala mluvit fakt fundovaně, takhle jsem co do dekorativky stále jen laik-uživatel) a to samé co do kurzu kosmetického zaměřeného na péči o pleť. Těmi posledními začnu =D Jo a zapomněla bych na Český institut aromaterapie, ten oficiální (jsou dva a furt se mi pletou).


Proč nepíšu víc negativních hodnocení?
Protože na to nemám čas. Když mi něco nesedne, většinou to hned pošlu dál někomu, kdo to ocení.Se dvěma dračicemi nemám prakticky čas na to psát ani o věcech, které miluju, natož ho plýtvat na věci, které se ze stejného důvodu u mě ani neohřejí. Abych napsala neg. kritiku na něco, to už musí být jó silné pnutí. A jak jsem psala výše, píšu jen o tom, co doopravdy velmi dobře prozkoumám a když mi věc nesedne a nemám zájem ji používat dýl, pak ani nemám, co bych na ni napsala. Logické, ne?


⁉️Recenze mi trvají..?!
Jo a dlouho, někdy dopoužívám celý plný produkt a vám sem nenapíšu ani zmínku o tom, že jsem ho vůbec začala používat. Píšu třeba až po půl roce. Potřebuju se s produktem sžít, naučit pracovat, přijít na všechny jeho klady, možnosti využití, prostě si k němu hledám cestu a než něco napíšu, chci mít jistotu, že jsem ho prozkoumala, jak nejlíp jsem dokázala.


⁉️Opakují se zde stále stejné eshopy..?!
No jasně, asi tak jako někdo miluje nakupování v určitém druhu supermarketu, já mám své oblíbené eshopy s kosmetikou. Ve všech nakupuju už roky a miluju lidi, kteří za nimi stojí, provozují je, jaký mají vztah k obchodu i přírodní kosmetice a značkám, které prodávají. Jsou jimi hlavně české Greenwvae, Ladybio, @livinycz , Pulo a Gravitas a zahraniční Eminessences  a SoNatural Beauty 💚 To samé se týká výrobců. Nedoporučovala bych zde něco a někoho, komu bych nevěřila a kdo by mi neseděl. Vím, že jim tím dělám reklamu a protože si za tím vším stojím, dělám ji ráda. Za ty roky znám všechny osobně, popř. z osobní konverzace a jsou to stejní nadšenci jako já, kteří si tím navíc splnili sen a změnili to i ve svou práci.


❗️A nakonec.. Nedělám podrazy, neudávám, nepomlouvám!
Věřím na karmu a kurňa, nechci, abych to co strašně vadí a ubližuje mně, dělala sama někomu jinému. Pokud jsem vám někdy komentářem řekla něco, co vás urazilo, nebo jste z toho byly smutné, napište mi to (ještě nikdy jsem nepsala žádné z vás takový koment, abych tím zamýšlela někomu ublížit nebo ho poškodit, tak je možné, že šlo jen o nedorozumění vzniklé psaným textem). Jo a v kosmetické branži panuje docela řevnivost, už nemám iluze, kdy jsem se i já stala terčem pár nechutných kauz, takže stejně jako na střední 🖕na to a radši si půjdu číst knížku 😂 a vás tady tím vůbec nehodlám zatěžovat, něco vysvětlovat, někomu se očišťovat, je to tu o kosme a ne o sviňárnách, takže je tu nehodlám dalším rozebíráním živit.


Pokud je ještě něco surného,co potřebujete vědět a odpověď jste nikde nenašli/y, klidně napište ;-) 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...