Právě teď..

Čtvrtek 4. února 2021
Ehm, stále nemocná, ale už je to lepší. Tahle rýma mě štve. Kdo máte děti, asi jste se už setkali s pojmem “zadní rýma”. Je to prostě mrcha, která vám dělá knedlík v krku, přitom  máte ucpaný nos, ale nejde vám smrkat a drží se klidně i několik týdnů. Prostě mrcha. Ale já se nedám. Když ji nezvládnu já, tak ji dodělá jaro, jako každý rok (vidíte, možná to je vlastně alergie, když se to takhle pravidelně opakuje, ale kdo ví? =D). Jo a snažila jsem se “udat” mladší Julii do školky k Áně na celý týden, protože ty 2 dny v týdnu, co tam nechodí, se mě pořád ptá, kdy už do školky půjde a bohužel mi dneska ráno sklaplo - není místo. Sakra!

Tak, Deviant cleanser s blue Tansy byl konečně odeslán a jsem hrozně zvědavá, jak bude probíhat jeho proclení. Už jsem dlouho nic neclila přes ČP a počítám, že to bude pěkný opruz jako vždy. Taky díky několika z vás proběhla moje první objednávka na oficiálním e-shopu Fitglow a následně na to, abyste asi udržely Vesmír v rovnováze či co, tak jste udělaly několik prvních objednávek tamtéž zase vy díky mým stories. Jedna z vás může i za to, že jsem v rámci “nočních nákupů” objednala rovnou Mystery mini box od Laurel&Reed. Totiž, ta dotyčná osůbka mi poslala i fotku toho, co jí přišlo a tak mi to vzalo dech (4 plné produkty a skvělé!), že jsem neváhala. Na vysvětlenou, je to tajný box, který se skládá ze zbytků nevyprodaných předešlých boxů, může tam být tedy cokoli (ale cokoli skvělého, abychom si rozuměli) a podmínkou je minimum 2 plných balení. Takže efekt překvapení neuvěřitelný a vyplatí se každopádně. Box vyjde na necelých 40 dolarů.     

Stále probíhá akce s Bioaura.cz a chodí mi od vás i od paní majitelky tolik nadšených reakcí, že nestačím koukat a jsem nadšená za vás. I za mě, mně už totiž přišel taky třetí balík a co od vás tak čtu, zdaleka nejsem jediná. A určitě bude ještě aspoň jeden, protože se vám mě povedlo zase dostat a vyprodaly jste mi oční krém dřív, než se jeden kousek dostal ke mně, takže Bioaura opět doobjednávala z USA a bude Earth Harbor během dalších 10 dní zase plně doskladňovat. Pokud vám uteklo včerejší stories, tak ještě upzorňuju na plánované zdražení komplet sortimentu Le Pure až o 10 % na některých produktech. Bohužel je to ze strany samotného výrobce a podmínky pro všechny prodejce jsou dané a neměnné. Takže pokud jste si něco plánovali pořídit od této značky (hned bych věděla pár tipů), tak neváhejte, máte čas jen do konce února a pak dojde k docela patrnému zvýšení cen. 

Jooo a chystám pro vás soutěž a nakonec místo jedné ceny budou ceny hned tři, takže se máte na co těšit! *Sobota 16. ledna 2021
Koukám, že se z toho připomínání zde na blogu v téměř ročních intervalech stal už skoro zvyk. Tak snad ne. Kdybych měla stručně říct, co se od poslední aktualizace událo.. Ani ne za týden jsem nastoupila na kurz na MUA (make-up artist) do Make-up Institutu v Praze a bylo to skvělé. Pak jsem začala pracovat v Líčírně a pak přišla první karanténa a bylo vymalováno. 

Přišlo léto, prázdniny, uvolnění, koupání venku, výlety na kolech a začátek školního roku, další vlna karantény a zjištění, že jsem potřetí těhotná. Pak mi bylo opravdu 2,5 měsíce v kuse zle, že jsem jen ležela a z postele nevylezla, pokud mi nešlo skoro o život. A v prosinci to přestalo, vše se zlepšilo, únava odešla, s ní i nevolnosti, holky chodí do školky už obě, takže tři dny v týdnu můžu pracovat, jen nemám kde, protože je třetí vlna karantény =D 

A teď už jsme zde, v aktuálním čase. Začala jsem psát zase na blog, udělala několik předvánočních, ponovoročních úklidů, zkrátka velkých čistek kosmetiky v koupelně a skříních a pořádám na Instagramu jeden bazárek za druhým. Vyžívám se v beauty boxech, které mám momentálně předplacené 4 - všechny jsou z Ameriky a pokaždé se nemůžu dočkat, kdy mi jaký dorazí, protože s dopravou to začala být teprve pořádná sranda až po Novém roce, s příchodem Brexitu a novými celními podmínkami. 

Za okny už týden sněží, já začínám přemýšlet o jaru a nějak nedokážu vyhnat z hlavy myšlenku na nějaký další kurz, “dokud ještě můžu”. Po porodu budu zase na rok až dva zabitá, tak přemýšlím, kam se vrtnout dál. V hlavě mám snů a plánů dost..


*


Neděle 2. února 2020

Po dlouhé době se mi povedlo aktualizovat Instagram i blog. Pokud vám to tu zavání smutnou nečinností, tak se jděte kouknout na Insta, tam jsem pořád. Holt, když se vám přes měsíc točí nemoc mezi všemi členy rodiny a ty dvě malé Dračice si to předávají co týden jedna na druhou, tak se moc k technice ani kosmetice nedostanete. V blízké době by se tu snad mohly začít objevovat články na TOP produkty za 2019 a na IG si nenechte ujít konečně vyhlášení vítěze v obří vánoční soutěži. A taky není vyloučeno, že bude i malý kosmetický bazárek (zaměřeno tentokrát na péči).


                                        *


Pátek 6. října 2017
Konečně jsem po pěti dnech naprosté bezvládnosti byla schopná začít něco dělat. Po nedělním příspěvku mě chytnul bacil a pustil se mě až včera večer. Nemohla jsem nic dělat a plazila se jen za Dračicí, ale jedno pozitivní to mělo. Zjistila jsem, že zatímco se mě rýma držela vždycky poctivě celý týden a ještě další týden jsem si mohla vykašlat plíce, tentokrát jsem byla z nejhoršího za dva dny a za další dva dny bych si nezvpomněla na nějakou nemoc. Podezřívám z toho pravidelné braní tekutého chlorophyllu a poslední měsíc i superfoods směsí z RawLife. A řeknu vám, není to vůbec špatné! 

Moje neumětelské recepty na smoothies najdete na Instagramu


Celý víkend mám kosmeticko-vařící, takže to u nás bude všude krásně vonět oleji a krémy a počítám, že v neděli večer padnu. Bohužel jsem kvůli tomu musela zrušit i zítřejší Velkou Pardubickou, ale zase bude aspoň navařeno! =D Začínám být docela nervózní ze školy, která mi začíná příští víkend.. Už mi několik z vás psalo, že byste podobnou školu taky rády studovaly, tak jsem zvědavá, jestli se s někým z vás v Kamaté potkám ;) Zatím krásný podzimní víkend.. *


Neděle 1. října 2017
A už vše voní Vánocemi, taky máte takový pocit? Miluju podzim a jak se snese na zem první barevný lísteček, začínám venku čmuchat jak Matýsek, abych zachytila tóny vlhké hlíny, deště, sychravé mlhy a tlejícího listí. Miluju to!! A podzim znamená, že bude zase v listopadu přírodní veletrh Green Beauty market. A taky, že už začínám odlévat vánoční svíčky a vosky a připravovat vánoční nejen kosmetické dárky. A že budou za chvilku ty Vánoce, přece!! =D

www.skolakamate.cz

No a abych nebyla zas tak moc napřed tak tu mám nějaké aktuálnější záležitosti.. Už to je potvrzené a 13. října nastupuju na svůj první studijní víkend na troj-oborové studium celostní medicíny a výživového poradenství na holistickou školu Kamaté. Jsem na to zvědavá!! Za prvé se strašně těším po letech zase do školní lavice, za druhé si nedovedu představit, jak to zvládneme s Áňou (ještě nikdy jsme od sebe na celé dva dny, byť s pauzami, nebyly) a za třetí, uvidím, kam mě to zase posune dál. Těším se na nové inormace i poznatky. Jo a za čtvrté, fakt netuším, kde na Smíchově zaparkuju na celý víkend, aniž by mě to vyšlo jako pomalu celé školné na rok, nějaký tip? 


*Neděle 24. října 2017
Včera jsem většinu dne strávila na prvním podzimním ročníku Festivalu Evolution a víte co? Byla to paráda! Sice je hlavní devízou tohoto vydání veletrhu především kulturní část, tedy přednášky, workshopy apod., což jsem dost zazdila a nebyla ani na jedné, ale co do nakupování jsem si užila stejně jako na jaře. Narozdíl od jarní verze se však v tom podzimním košíku vyskytovaly víc potraviny a různé papací lahůdky. Kosmetika sice taky, ale nic nového, co bych neviděla už na jaře, tam nebylo.

A na komplet nákupy a tipy, co mě zaujalo, se můžete kouknout na můj IG tu.


Nakonec jsem tam vyrazila s mamčou, která mě za to utrácení proklíná ještě teď, ale zároveň jí hrozně baví rozmazlovat se nakoupenými kosmetickými a potravinovými novinkami, které jsme si tam pořídily a na které by asi nikdy sama v obchodě nenarazila. Takže jo, můžu směle doporučit všem, které mají rády tento typ veletrhů, že je fajn. Rozhodně mě baví narozdíl třeba od World of Beauty & Spa, nebo od Interbeauty. Pokud se však rozhodujete, zda jít na jarní nebo podzimní verzi, šla bych určitě na jarní, je tam víc novinek. Tohle je opravdu zaměřené víc na kulturní prožitek a třeba celé levé prodejní křídlo bylo zavřené (tedy o půlku míň prodejních stánků).*Čtvrtek 14. září 2017
Zjistila jsem, že když máte na blogu samostatnou stránku alá rubriku "Právě teď", tak není asi zrovna chytré, když poslednímu zápisku táhne na třetí rok =D A protože mi přišlo líto tuto stránku zrušit, přeci jen jsem tak už zrušila stránku s kalendářem, kam jsem zaznamenávala všechny akce, veletrhy, slevy, nebo podstoupené kúry a plánované akce (to se fakt nedalo), tak oživuju alespoň tuto a zkusím denně něco napsat. Nebo aspoň vždy, když budu mít něco na srdci.. 

O mně..

Momentálně, mým největším blogovacím počinem po prázdninách, je po letech, od založení blogu, konečně vytvoření stránky "O mně". No a taky jsem byla na veletrhu World of Beauty & Spa a co nového jsem tam objevila, o tom jsem vám zase podala info reportážními posty, kterými jsem vás zasypala na Instagramu.

World of Beauty & Spa, podzim 2017


Pokud jste pozorně četli stránku O mně, tak jste zaregistrovali, že mou asi největší novinkou, která mi zřejmě trochu obrátí život naruby a už se na to hrozně těším, je objevení nové školy, kam nastupuju v říjnu (snad, pokud se otevřou obory, na které jsem přihlášená).  Jedná se o holistickou školu věnovanou celostní medicíně, homeopatii, fytoterapii, kterým se chci právě věnovat. Jsem na to zvědavá a hrozně se těším zase po dvou letech do školních lavic. 


*Sobota 28. února 2015
..jsem konečně po zkouškovém spískala další článek. Myšlenka vznikla dneska ráno. Kdo má sousedy, kteří hulí trávu od rána do rána v baráku (projít ke schránkám s čistou hlavou je někdy docela kumšt) a jsou každý den v týdnu na nočním mejdanu a pak k ránu courají po jednom domů a zvoní na všechny zvonky, pak upřímnou soustrast, nejste v tom však samy ;) Já jsem se rozhodla dnešní ranní budíček v šest využít k psaní a přemýšlení. 

Čím déle působíte na blogoscéně ("působit" zní hodně povzneseně, ale víte, jak to myslím), tak o vás, vašich článcích, názorech, produktech, myšlenkách, začnou časem na netu kolovat řeči. A bohužel jsem na nich zjistila, že jsem i ve svém věku dost vztahovačná a urážlivá. Dotýká se mě, když někdo přijde s něčím rádoby novým a pak ho za to všichni opěvují a všude ho citují, přitom jsem na to přišla já, vím to a mám to podložené z o hodně dříve publikovaných článků (zvlášť, když za tím stojí dost týdnů a měsíců testování, zapisování apod.). Štve mě, když se někdo naváží do mých výrobků, nebo mnou opěvovaných kupovaných produktů, protože je vyrábějí/používají špatně, nebo nechápou, za jakým účelem byly stvořené. Štve mě, když mi někdo vyfoukne nápad na článek, o kterém jsem se zmínila, ale už jsem nebyla já trubka líná sto to dotáhnout do konce. Říkám tomu BBP = Blbá blogerská pýcha a právě s ní bojuju vždy, když přestanu psát nové články a začnu brouzdat "co nového se událo v blogosféře". Dám vám jeden příklad.. pamatujete "zelený mozek"? Tak dříve by vám vyjelo v googlu pár fejetonů na vojenskou službu a můj článek. Dnes už to ani nezkoušejte, protože se to tak ujalo, že většina lidí používajících toto slovní spojení už pomalu ani neví, jak vzniklo, kým bylo vytvořeno a k čemu se to váže. BBP dostává svému názvu opravdu mistrně, protože je to tak blbá vlastnost, že dokáže člověka zablokovat na dost dlouho, aby něco nového psal, vymýšlel, tvořil.. Ale doufám, že jsem dnešním článkem nad ní zase zvítězila =)

Aktualizace "stavů" v Novém roce..

Jo, když už jsme u mého rozhořčení, nedávno mě docela dostalo prohlášení v rámci statusu jedné společnosti (e-shopu), který prsknul veřejně do sítě takovou blbost, že u nás neexistuje jediná stránka, která by obsahovala správné recepty na vyrábění domácí kosmetiky a že se toho tedy ujmou, aby přinesli své dobrodiní všem. Krásné ne? Tomu říkám, nevidět si do huby. Žij a nech žít a nečiň jiným, co nechceš, aby činili tobě apod.. Proč se lidé umí v dnešní době vyjadřovat především haněním ostatních? To jen tak k zamyšlení.. A teď prosím nemyslete, že to beru jako hanění svého blogu. Těžko o něm mluvit jako o DIY blogu, když se na něm nacházejí cca 4 recepty.. Ale vím, že takovýchto je u nás hodně  a že jsou mezi nimi i velmi kvalitní, jejichž autoři/ky si na nich založili/y svou živnost a já je v tom mileráda podporuji. Tak to neberte, jako že mám blbou náladu, nemám, jen jsem shrnula má rozhořčení od začátku roku.

A teď na veselejší notečku.. Sice jsem už 4 týdny na nemocenské, ale teď už se konečně na posledních 6 týdnů před mateřskou vrátím do pracovního procesu, tak doufám, že zase v openspace nechytnu dalšího bacila. Ondra v rámci utužování zdraví rozhodl, že teda, když jsem poslední dva roky remcala kvůli vymalování bytu, dáme se do toho teď hned, zima nezima a domluvil to na pondělí. Ano, na můj první pracovní den, na den, kdy mám navíc dvě lékařské prohlídky a hafo práce a bohužel už jsem ve stavu, že se nedokážu bez funění ani obout, natož přenést 4 knihy najednou. Dovedete si představit za dva dny vymalovat celý 100metrový byt až po strop narvaný knihami a nábytkem?? =D Docela jsem ráda, že se uklidím na tu dobu do práce, abych vám pravdu řekla =)


A co vy a vaše změny? Vítáte je? Nesnášíte je? (komentovat můžete a FB pod odkaz na tuto stránku)


*


Středa 29. října 2014
..jsem vyčerpaná, je mi zle a z postele se dostanu jen občas. Tímto se omlouvám za mou neaktivitu poslední dobou - nezvládám psát články, nezvládám číst maily, odpovídat na ně, odpovídat na komentáře a v závěru ani vařit. Všem, kterých se to týká, vydržte prosím, nezapomněla jsem na vás, jen teď nemám sílu se ani pohnout. Doufám, že se brzy vrátím do normálu, ale v nejbližší době to tak ještě nevypadá. Prosím o trpělivost a přeju vám, abyste si užívaly podzim bez nachcípání a depek. Ne, že bych jimi trpěla, ale ke všemu se mi přidala přes noc nějaká viróza a jak na mě přijde rýmička, odpadám totálně..
Pondělí 29. září 2014
.. toho mám v hlavě tolik, o čem bych vám chtěla napsat, že jsem radši hrála celý víkend hry na mobilu, než bych si k tomu sedla a začala psát. Taky znáte ten stav? A to toho opravdu nemám málo. Od receptu na výživný podzimní krém, masku a krém na ekzematickou suchou pleť, přes absolvovaný seminář o zdravých nehtech od SpaRitual (byl neuvěřitelný! Už si hlídám termín pokračování pro pokročilé) až po novinky od SpaRitual u mě doma a jak dopadlo testování mých mýdel apod.. Zatím vám přeji krásné pondělí a já se půjdu pokusit nadatlovat postřehy z pátečního semináře ;) Zatím malá ochutnávka..

Fotka je po rozkliknutí ve velkém rozlišení
Čtvrtek 25. září 2014
.. se snažím dohnat strašně věcí najednou. 14 dní pauzy blogování, svou hlavní práci, svou vedlejší práci, brigádu a do toho ještě hlídáme nemocné mamče psa, takže vlastně chodím už s dvouhlavou smečkou =D

Mamčina Babu

.. se stalo, že mi zřejmě už do věčných lovišť odešel můj milovaný telefon HTC Desire Z, který snad byl posledním modelem, který měl mechanickou klávesnici a výborně se na něm psaly zprávy a maily. A co se nestalo, jednou doma, při uklízení, jsem pod čurbesem na stole narazila na  nikým nepoužívaný iPhone 4, který si O. koupil a protože si kvůli němu nechtěl ořezávat simku, ani ho nezkusil (navíc nemá rád dotykáče, natož smartfouny). No a od té doby má "aufoun" novou paničku, která se s ním po 3 zapeklitých dnech v návodech a na i-netových diskuzích naučila zacházíte a teď na něj nedá dopustit. A co bych teda já ani nikdo z mého okolí nečekala, stala jsem se milovnicí "jablek" a už pokukuju po tom nejnovějším modelu, že jo.

Zdroj

.. se chystám na zítřejší celodenní SpaRitual seminář o zdravých nehtech. Určitě bude článek, protože jak už jsem vám psala na FB, mám nějaké podivnosti, které si nedovedu moc vysvětlit a potřebuju tomu přijít na kloub (třeba, proč matující topcoat nematuje apod. =D).

Zdroj

.. jsem konečně dofotila podklady pro článek o olejíčku Primavera a doufám, že ho co nejdřív dopíšu, protože mi ohledně podzimní péče a doplňkům k zinkovému krému píše hodně z vás. A víte co? Teď konečně začal ten pravý podzim - zima na kabát, vůně listí a hlíny ve vzduchu a lehce hřející sluníčko.. Juchúúú

Zdroj


*


Pátek 12. září 2014
.. ze mě spadl šutr jak hrom a zažívám obrovský pocit úlevy a štěstí. Poslední zkoušku, která mě dělila od závěrečného ročníku, mám za sebou a teď už hurá! na bakalářku. Zítra mě čeká celodenní kosmetické kuchtění a polepování etiketami, takže mám co dělat. Hlavně, když se u toho už nemusím učit. Teda, aspoň na chvíli.... mám pro vás ještě jednu novinku. Ve včerejším entuziasmu z absolvované zkoušky jsem se přihlásila na celodenní odborný seminář o zdravých a přirozeně krásných nehtech pořádaný SpaRitual. Nemůžu se dočkat! Kurz je pořádán v hotelu Smaragad na Barrandově 26.9. a je veřejnosti přístupný, takže kdo by měl zájem, ještě jsou poslední volná místa a přes ofiko stránky sparitual.eu se můžete přihlásit... jako poslední novinku mýdlový workshop pořádaný mýdlotékou U Tří lilií, na který jsem přihlášená už od května a konečně, nyní v neděli, se uskuteční. Jsem na to zvědavá a si piště, že se pak podělím o zážitky ;)
*


Úterý 9. září 2014
.. mám radost z nově vytvořené stránky, na které najdete vše, co se děje aktuálně především se mnou. Budou tu tak důvody, proč nepřispívám, budoucí témata příspěvků (pokud je budu znát předem), pokud budu na dovče, nebo na nějaké akci, o které byste měly vědět, bude to také napsáno právě zde. K podobným účelům slouží sice FB stránky, ale ne všichni je mají ve sledování.

.. se chystá recenze na pleťový olejíček z oříšku Inků od Primavery =)

4 komentáře:

 1. gratuluju ke zkousce!:] Chci se zeptat - pouzivas jeste Biofazi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkují =) A asi Tě zklamu, ale ne. Jsme ráda, že jsem ji zkusila, ale od té doby jsem narazila na ještě účinnější produkty i bez těch "vedlejších" občasných výkyvů, takže už ne.
   Ale pokud máš nějaký dotaz/problém k této problematice, není problém. Napiš mi do mailu ;)

   Vymazat
  2. Ktoré produkty máš na mysli? Kozmetiku Ilcsi?

   Vymazat
  3. Nene, paradoxně až ty svoje umíchané..

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...