čtvrtek 11. května 2017

Ÿuli, 100% Pure, Ole Henriksen, PHB, Sunday Riley, Kimberly Sayer, Antipodes.. | Aktuální přírodní péče o pleť, duben 2017


Poslední roky mám pleťovou rutinu poměrně zajetou. Možná to tak nevypadá, jak tomu občas napovídají vaše dotazy na často střídanou péči v komentářích, ale opravdu se držím zajetých produktů a co mi sedne, už neměním. S mou přecitlivělostí na určité složky a velkou náchylností k ucpávání pórů si prostě musím dávat majzla a když najdu něco, co mi funguje, držím se toho jako klíště. Přesto se v dubnu našlo pár novinek, které mě zaujaly natolik, že jsem jimi své rutinní produkty vystřídala a dnes to bude  o tom, jak si spolu rozumíme..

Za změny v rutině a nové produkty může hlavně veletrh Festival Evolution (článek zde). Asi vám i dojde, jaké značky se to především týká, protože ta byla v mé dubnové péči zastoupená největším počtem produktů.. Na IG jsem vám nedávno postovala nové produkty, které se objeví v mé péči v květnu a není náhodou, že jen po měsíci používání jsem některé opravdu hned vystřídala. Důvody vysvětlím u každého produktu zvlášť..
Ranní péčeJuliet, Antipodes

Do ranní rutiny se mi vrátila Juliet. Nemohla jsem jinak. Po 14denním výpadku, kdy se mi zkazily poslední kapky v posledním rok používaném balení a já jsem se tak po ránu myla gelem Halcyon od Ÿuli, začala mi exotická vůně Juliet strašně chybět. U mě to funguje s vůněmi po ránu stejně, jako když vás někdo po ránu naštve, nebo naopak přinese snídani do postele - některé mě dokážou potěšit, některé naštvat a některé nedělají vůbec nic. A Halcyon byl přesně ten poslední případ.


Chtěla jsem po ránu vzpruhu, osvěžení, cítit příjemnou vůni, při které by se mi všechny čichové buňky tetelily blahem a ne cítit neutrální "vůni" připomínající univerzální mýdlo střihnuté s jarem. Když mi jedna z vás napsala, že na Asosu (kde bych Antipodes teda opravdu nečekala) se objevila Juliet s cca 40% slevou, tak jsem neváhala. A tak se mi vrátila do života, Halcyon šel do večerní péče a já se zase oblažuju jejími projasňujícími, osvěžujícími účinky a domnělou ananasovou vůní, kterou ve skutečnosti tvoří zelené jablko a kardamom. A už taky věřím, že ne všem voní stejně - moje mamča v ní cítí třeba desinfekci, s čímž se do teď můj mozek nedokáže vyrovnat. /seženete třeba zde/Brightening tonique, 100% Pure

A začínáme první novinkou.. Když mi došlo rozjasňující tonikum od PHB, příznám se vám na rovinu, že jsem jako první šla na Lovelulu a chtěla ho objednat. V té době zrovna probíhala na celý sortiment PHB slevová akce a já ho už nestihla koupit a bylo vyprodané. Pak jsem si říkala, že bych ho třeba mohla sehnat i na stánku Milujubio na veletrhu, ale měli tam jako novinku Montbrun, Alphanovu a Couleur Caramel a spolu se stálým plným sortimentem Urtekramu už se na stánku nebylo ani kam hnout, takže jsem ho tam taky nesehnala. A pak jsem tam objevila stánek 100% Pure a byť jsem osobně nakupovala dost zdrženlivě a odnesla si jen minimum věcí, následující den jsem to všechno objednala online. Hehe! A tak ke mně doputovalo toto tonikum, protože mi stačí slovíčkem "brightening" jen zamávat před očima a já hledám tlačítko "Ad".

V podstatě hlavně tyto novinky mohou z velké části za to, že tento článek vůbec píšu. Tvořily totiž součást mé rutiny jen v dubnu, pak některé musely z kola ven. A tonikum je jednou z nich. Předem říkám, že jsem si ho koupila sama, záměrně, jeho složení mě naprosto ohromilo a okouzlilo a to, že už se v mé rutině nenachází, nemá nic společného s tím, že by jako produkt nebylo kvalitní. Naopak, na mě je kvalitní až moc. Vysvětlím..


Tonikum nádherně nasládle citrusově voní po zralých pomerančích, mandarinkách apod.. Je to fakt paráda něčím podobným začít den. Jako rozjasňující aktivum je tam kromě citrusů a různých úžasných extraktů (lékořice apod.) i vitamín C (ve stabilizované formě Sodium ascorbate), který funguje jako ochrana proti volným radikálům vznikajících UV zářením, proto je fajn ho dávat právě ráno pod SPF krém. Prostě parádní. Zjemňovalo a vyhlazovalo pleť, stahovalo póry, opravdu rozjasňoval, řekla bych, že asi stejně jako PHB tonikum. Avšak právě ve srovnání se složením  PHB, máte prostě neuvěřitelnou obsahovou přidanou hodnotu. No a to mi právě nesedlo..

Základ tvoří čistá aloe šťáva a růžový a měsíčkový hydrolát. Můj obličej má vynikající radar na odhadnutí kvality a procentuálního zastoupení aloe ve složení - ze začátku dobrý a pak se začnu nenápadně drobně osypávat, až skončím s bolavými nehojícími se boulemi. Čím víc boulí, tím kvalitnější složení a víc aloe. Tento postup už znám, dělo se mi to u všech produktů třeba od SantaVerde, která má taky všechno založené na aloe. Blbý je, že ze začátku to nejde moc odhadnout, protože v prvním týdnu používání mi pleť jen zářila, do kopru šla až následně. Když jsem se konečně dokázala rozloučit s pomerančovou vůní, protože už jsem se na sebe nemohla dívat, vysadila jsem toto tonikum i okurkovou pěnu a do týdne byl klid. A tonikum poputuje mé mamče. Takže resumé: tonikum je skvělé, ale musíte vědět, že vám aloe nedělá zle. /seženete právě ve slevě zde/Gentleman´s Eye gel, PHB

Když mi došel skvěle fungující rozjasňující oční gel od PHB, rozhodla jsem se trochu oživit rutinu tím, že do ní vnesu novou vůni produktu, u kterého jsem doufala ve stejné účinky a kvalitu, jako u jeho rozjasňující varianty. No, nestalo se. Je tekutější, spotřebuju ho víc, pod očima mi pne, takže musím namazat okamžitě po jeho vstřebání a žádných rozjasňujících a zkrášlujících účinků jsem si nevšimla. Jeho rozjasňující kolega to uměl rozbalit už po dvou dnech používání!


Krásně až skořicově, přitom zemitě voní a to je asi tak vše. Mám ráda produkty, které něco dělají, ne jen mažou, takže z tohoto pohledu doporučuji rozjasňující verzi, tato mi přišla k ničemu. /kupovala jsem zde, ale ten rozjasňující fungující koupíte v ČR tady/Kávový oční krém, 100% Pure

Tak jsem se konečně dostala k tomuto bestselleru. Krém jsem oňuchávala na veletrhu a věřím, že kdyby mě tak neučarovala jeho vůně (jako sladký popcorn - popcornová čitící roláda od Lush, pamatujete?), tak ho asi nekoupím, protože mám v zásobě očních produktů poměrně dost. Každopádně mi jeho vůně nedala spát a hned, jak mi dorazil poštou, šupla jsem ho do rutiny hned po očním gelu.


Krém je hrozně příjemný, perfektně se rozmazává, během vteřiny se vstřebá a nechá jen hezky vláčnou pleť bez lepení a mastnoty. Asi nejlepší oční krém co do aplikace, který jsem kdy měla.. A ta vůně! No a to je asi tak všechno. Rozumějte, on je skvělý, dostatečně pečuje i hydratuje, kůži zjemní a zvláční a stačí mi perfektně. Jen třeba nerozjasňuje. A takovýto benefit bych uvítala. Bio Retinoid od REN třeba viditelně vyhlazuje, vypíná, můj nový úžasný Inlight balzámek, který mám teď v péči cca týden, zase redukuje otoky a projasňuje.. Pokud však nejste takové šílenkyně po rozjasnění jako já, vřele doporučuji, každý den jsem si jeho péči užívala a těšila se na ni. A na tu jeho vůni!! /tady jej můžou zase koupit Pražačky s vyzvednutím zdarma/Brightening and Whitening serum, Kimberly Sayer

Éééé, moje asi dvacáté balení..? Tohle sérum miluju a pokud jste ho někdy zkoušely (na Lovelule mají k sehnání i sachetkové vzorky na vyzkoušení), tak vám možná přišlo divné, že to vlastně ani nepřipomíná sérum, spíš rovnou tekutější lehčí krém. A možná ani o moc lehčí, než krém, není. Po letech používání můžu říct, že mi nikdy neprojasnil ani nevybělil žádný flíček, jizvičku a neprojasnil ani cm kůže. Ale hydratuje. A neškodí mi (neucpává póry, neosypávám se po něm apod.).


Řekla bych, že on je z velké části i příčinou, proč poslední dva roky nemusím s měnící se sezónou (z letní na zimní a naopak), měnit i péči a hutnost produktů. Asi bude mít na mou pleť i nějaký vyrovnávací efekt, protože se s ním pod krémem paradoxně míň mastím, nejsem vysušená, pleť mi nepne a není tak citlivá na podráždění a hned nezčervená. Je to zase týden, co mi došlo a nahradila jsem ho už konečně dlouho čekajícím hydratačním sérem od Antonie Burrell - Forest Dew - a já vám nevím, jsem asi konzerva, ale nejsem si jistá, že mi Kimberly nechybí.. /kupuju zde/Baobabový krém se zinkem "Mistr Zinek"
Baobabový krém "Jako Pírko"

Často se mě ptáte na doporučení pleťového krému na problematickou pleť - který by hojil, neucpával póry, zároveň hydratoval, nebyl mastný.. Už čtvrtým rokem v kuse používám toto duo. Když jsem si poprvé "na koleně" udělala první verzi tehdy ještě předchůdce Zinka, bylo to na Silvestra a já už nevěděla, co s pletí. Nechtěla jsem se ani fotit, takže nějaké slavení mi bylo opravdu šumák. Krém pomohl přes noc a to byl okamžik, kdy jsem vaření DIY kosmetiky totálně propadla. Od té doby už uplynulo hodně let a Zinek prošel mnoha úpravami až do dnešní podoby, kdy mi splňuje přesně to, o čem jsem psala v první větě.

Vlevo baobabový krém se zinkem, vpravo Pírko bez zinku

Proč mi tak skvěle funguje a nevysušuje..? Podle mě na tom má velký podíl hydratační sérum, které prostě dávám denně ráno i večer. Právě s tím od Kimberly se velmi dobře kamarádí a doplňují se. Na sušší partie dávám zase jeho bez-zinkovou variantu - Jako Pírko - což je asi nejuniverzálnější a nejlehčí krém, který jsem kdy na pleti měla. Dostatečně hydratuje, ale zároveň hojí, voní po vanilce s levandulí (za vanilkovou vůni může hojivá a antiseptická pryskyřice benzoe) a je prostě lehký "jako pírko". Vždy ho dávám na krk a občas s ním přemáznu i tváře.. Za ty roky jsem byla ochotná zkoušet spoustu druhů produktů, ale nikdy jsem nevyměnila tuto dvojku krémů. Vzhledem k tomu, že  nejčastějí tak střídám "bezpečné" produkty na čištění pleti a stejně se nevyhnu občasným reakcím v podobě osypání nebo boulím, tak to vyvrací teorii, že "za všechno může krém". Nemůže. Takže když nemáte ideální krém, který umí zázraky, ale stačí vám, dobře vás namaže a neškodí a když jej doplníte ostatními už zázračnými produkty, bude to taky fungovat. Toť má teorie..
Večerní péčeMicelární voda Montbrun Thermale, Alphanova

Díky veletrhu a objevu kosmetiky Alphanova a její řady Montbrun Thermale využívající jako základ svých produktů termální vodu, jsem konečně nahradila i nepřírodní micelárku a odličuju oči micelární vodou od nich. Ve srovnání s červenou Biodermou jí to o kapku dýl trvá při odlíčování, ale opravdu o takový fous, že kdybych měla být objektivní, asi je postavím na stejný vítězný stupeň. Oproti Biodermě totiž tak neklouže na vatovém tamponku po víčkách. Nejsem v tomto žádný něžný kvítek, takže když chci do postele a spát, odličuju rychle a poměrně nešetrně a Bioderma byla jemnější.

Po jednom odlíčení tamponky Organyc už jsem se k "zeleným" Ebelin z DM nevrátila..

Ale! Nedráždí mi oči (což mi  občas Bioderma udělala, když jsem si jí dala moc), má super složení a co víc - ona voní! Voní po květech, ale tak nasládle, jak by třeba voněly bonbony s vůní rozkvetlé louky. A stejně tak voní i jejich odličovací pleťové mléko, které mi v očích, jako jedno z mála, nedělá mastný povlak a mlhu. Na celou pleť je taky fajn, ale musím pak smývat ještě gelem, protože je trochu víc pečující, než na co jsem zvyklá. Obojí je i za skoro poloviční cenu, než stojí Bioderma, takže pro mě jasný vítěz. Jo a odlíčím s ní teda i dost držící řasenky - přírodní všechny a zkoušela jsem i na syntetických držácích jako Bobbi Brown Smokey Lash nebo They´re Real! od Benefitu. /seženete speciálně zde/Odličovací mléko Light Organic Cleansing Lotion, Kimberly Sayer

Toto mléko se nachází v mé rutině už druhou zimní sezonu. Narazila jsem na něj před pár lety, kdy jsem potřebovala akutně vyřešit mrazem dost vysušenou pleť, ale bála jsem se sáhnout jen tak po něčem výživnějším, abych se neosypala. Nejdřív jsem tedy začala prohledávat sortiment mnou oblíbených značek a logicky jsem zabrousila ke Kimberly. Na čištění má v nabídce ještě gel (taky skvělý!), ale sáhla jsem po pleťovém mléku a byla to výhra. Jak se mi po porodu navíc trochu změnila pleť na suší stranu, tedy ze smíšené spíš na normální, nemůžu ji vysušovat už tolik mýdlem a vyrovnávacími produkty, jako dřív.


Mléko Kimberly je přímo určené pro potřeby problematické pleti, takže neucpává póry, přitom nevysušuje, ale nenechává na pleti povlak a hlavně!!! ..perfektně se s ním pracuje ve sprše. Obvykle ho dávám po 3 - 4 pumpnutích na mokré Foreo a pak masíruju a jen smyju vodou, ale dobře to funguje i bez něj. Oči jsem s ním odličovala párkrát, většinou na cestách, kdy jsem nechtěla brát dva samostatné produkty a poradí si s tím taky dobře a opět si můžete vybrat, zda budete používat jen ruce, nebo ho dáte třeba na navlhčený vatový tampon. Cenově vychází perfektně - při plné ceně bez slev, které však vždycky nějaké jsou, ho seženete na Lovelule za 21 liber, což je při objemu 120 ml poměrně nízká cena za čistič, který mi vydrží čistého půl roku každodenního používání. A voní po citronech ;) /seženete ho zde/Okurková čistící pěna, 100% Pure

Do její úžasné a intenzivní věrné okurkové vůně jsem se zamilovala už na veletrhu, když ji tam na stánku používali coby univerzální čistič na swatche. Ta mi také doputovala po veletrhu v první objednávce poštou. Pěnu dělá velmi krémovou a hutnou, takže se vám nevytratí z dlaně dřív, než si s ní stihnete umýt obličej (to měla ráda ve zvyku třeba pěna od Mádary, nebo trochu i ta od Caudalie). Na jedno vyčištění tak stačí jednom pumpnutí a naprosto v pohodě s tím umyjete krk až po dekolt. Na pěnách mě občas štvě, že pokud je pěna hutnější, tak houževnatě zaleze kolem obličeje do vlasů a pak se blbě vymývá. Tato to má obzvlášť v oblibě.. Pokud ji však pořádně nesmyju, vysely se mi po ní občas v tenké vlasové linii boláčky.


Na ruce je jedno pumpnutí a fakt mi stačí na celý obličej až na krk

Dalším nemilým faktem je pro mě to, že ač platí obecné pravidlo okurka=hydratace, zde to na mě tak nefunguje a lehce mě vysušuje. A to nemám suchou pleť. Když jsem s ní umývala pleť večer, coby druhým čističem, nevadilo mi to. Pnutí a vysušení neutralizovalo předtím výživnější čistící mléko, ale když jsem ji používala samostatně ráno, lehce mě pnula a obličej jsem už odpoledne měla unavený, mdlý a s šupinkami. Asi se teď budete divit, ale to všechno ještě nebylo nic, co by mě donutilo ji vyšoupnout z mé rutiny. Až jsem zjistila, že díky opět velmi krásnému a poctivému složení, natřískaného až po okraj aloe (byť ve složení až na druhém místě za okurkovou šťávou), se pomalu ale jistě osypávám. Bohužel mi to potvrdil i fakt, že když jsem vysadila všechny pleťové produkty 100% Pure, pleť se okamžitě začala hojit, nové neplechy nevznikaly a staré mizely. Protože mě u této pěny vadilo víc věcí, tak šla z rutiny jako první a druhou polovinu dubna jsem už začala používat Halcyon. /seženete třeba opět zde/Mycí gel Halcyon, Ÿuli

Jak jsem se už zmínila výše, původně jsem ho používala ráno, ale protože mi voní spíš po neparfemovaném mýdle/jaru, tak jsem si to moc neužívala a putoval do večerní rutiny. Taky mám ráda na večer něco nevysušujícího a pečujícího, což tento mycí gel přesně umí. Vůbec je to zajímavý produkt.. Konzistencí je velmi tekutý, takže jako o "gelu" by se o něm dalo mluvit jen s nadsázkou a spíš připomíná čistící tekutý olej. Ale olej to není, mastné to není ani trochu. Taky to vůbec nepění, jen to hezky klouže po obličeji.


Stačí 4 - 5 pumpnutí na celý obličej. Ráno jsem ho dávala na mokré Foreo a to byl taky jeden z důvodů, proč putoval do večerní péče až jako druhý čistič - na Foreo totiž zase moc málo klouže a drhlo mi to. S prsty funguje daleko jemněji a líp. Pokud chcete znásobit jeho čistící účinky, je nejlepší ho aplikovat a nechat chvilku působit a pak teprve smýt. Taky se dá použít místo vody do jílové masky, čímž opět podpoříte čistící účinky.  Pleť po něm nepne, není vysušená, neosypávám se po něm. Kdyby mi jen trochu víc voněl, byl by to pro mě ideální čistící gel a používala bych ho jako jediný. Takhle si však vysloužil čestné místo ve večerní rutině a doporučila bych ho naprosto všem. Jak majitelkám problematické pleti s neplechami, které nevypadají při vysušení dobře a pak se i hůř hojí (=> šupinky, které nejdou zamazat ani makeupem), tak i majitelkám suché nebo zralé pleti. Cena není zrovna lidová, ale při tom pidi množství, se kterým si vystačím, mi vydrží cca půl roku určitě. /seženete ho zde/Oční péče je stejná jako ta ranní. Grape Water, Caudalie

Jedná se o hroznovou vodu ve spreji, kterou používám snad už od ledna a je to moje cca třetí balení. Z čehož si taky můžete vydedukovat, že se poměrně dost rychle vypotřebuje a při ceně cca 300,- za velkou botelu to zas tak levně nevyjde. Pokud holdujete termálním vodám ve spreji, tak tahle by se vám mohla líbit ještě o trochu víc. Není to jen voda, ale opravdu hroznová voda a zaznamenala jsem u ní i výrazně hydratační účinky. "Výrazné" musíte brát s rezervou, je to ve smyslu co do srovnání s termálními vodami, které mi nic jiného, než mokrý obličej, nedělají. Tato má  to něco navíc, co ji v mých očích vyvyšuje nad ostatní.


Co mě na ní ale štve, je, že když už se snažím žít s co nejmenší ekologickou stopou, používám přírodní produkty, používám ekologické čističe, ECOegg na praní prádla a "to všechno okolo", tak zrovna velká spotřeba sprejů se mi moc nelíbí. Kdyby to bylo s mechanickým rozprašovačem, tak neřeknu ani fň, ale takhle.. V dubnu jsem tedy dopoužívala poslední balení a novou si už nekoupím. Ale kdo si ve sprejích holduje, ten si ji užije, myslím, víc než klasickou termální vodu. /kupovala jsem zde/Sérum je opět stejné jako ráno - Kimberly Sayer. Za duben jsem používala dva druhy olejových sér..Pure Truth Youth Activating Oil, Ole Henriksen

Můj miláček. Vysoce regenerační a hlavně okamžitě rozjasňující a zkrášlující olej postavený na základu ze za studena lisovaného šípkového oleje s vitamíny a úžasnou esencí z mandarinky a citronové trávy. Dostala jsem ho na "ochutnání" od kamaráda ve velmi štědrém vzorku, který mi vydržel první půlku dubna a když došla poslední kapička, opravdu jsem zaplakala. Tento olej byl přesně to, co jsem na pleť zrovna potřebovala.

Urychluje hojení, postará se o tzv. "even skin tone", okamžitě dodává zdravou barvu, rozjasňuje a ráno jsem se budila krásná. Dokonce hned po aplikaci jsem měla pocit, jako bych se zrovna natřela velmi dobrým BB. Fakt super. Navíc ta vůně byla božská. Na netu najdete recenze, že je sice fajn, ale strašně barví. No to barví, když si ho dáte na obličej celou pipetu. Já ho používala jako každé jiné olejové sérum, tedy pěkně do dlaně mokré od hydrolátu, nakapala jsem tam 4 kapky, rozemnula a vtiskla do pleti a paráda. Už 5 kapek je na mě moc, natož celá pipeta! Toto sérum využijete pro maximální regeneraci pleti, zároveň je i silně antioxidační, prostě paráda. Jen teda asi nesedne těm, kterým nesedne ani klasický samotný šípkový olej. Sérum je poměrně blbě k sehnání a navíc je dost drahé (cca €55 za 30 ml), takže jsem si hned udělala jím inspirovanou variantu a vzniklo Mandarinkové rozjasňující sérum se základem nejen šípku, ale i rakytníkového a rýžového oleje, třtinovým skvalanem a vitaminem A. No a je to poklad. LUNA, Sunday Riley

Luna je retinolové sérum, které narozdíl od jiných sér s olejovým základem a obsahem retinolu to má opačně - je to retinol s obsahem oleje. Retinol je fakt síla a používat ho podle instrukcí v návodu, asi mi sleze obličej z hlavy. Při takovém dávkování (celou pipetu na suchou pleť) se většinou začne pokožka lehce vysušovat a šupinkatět, jak se urychlí regenerační procesy. Zkoušela jsem Lunu aplikovat na suchou pleť a nic speciálního mi to neudělalo, tak se držím své osvědčené aplikace, která mi funguje a je mi příjemná - 4 kapky do mokré dlaně a už na sérem ošetřenou pleť. Po ní následují klasicky krémy Zinek s Pírkem.


Víc informací o Luně jste mohly číst už na mém IG (foto zde). Když to stručně shrnu - rozjasňuje, vyhlazuje, hojí, regeneruje, čistí. Dokud jsem nepoznala účinky Oleho olejíčku, byla jsem z ní nadšená. Ole mi ale na pleť v aktuální kondici sednul ještě líp. Lunu mám teď v menším balení opět od úžasného kosmetického parťáka, který mě seznámil s Olem a až ji dopoužívám, vracím se zpět k Mandarinkovému séru. /Seženete ji třeba zde/*

Medový balzám na rty

Konečně jsem se po letech pochlapila a když mi zase po roce došel kelímkový balzám na rty Reve de Miel od Nuxe, sedla jsem si a vymyslela recept na svou verzi bez syntetických konzervantů a hlavně silikonů. A povedlo se to plně k mé spokojenosti. Bude vyhovovat těm, kterým vyhovoval originál Revu, protože se mi podle mě docela věrně povedlo vychytat jak polomatný finiš, lepivější konzistenci, tak vůni citronového piškotového těsta. Skvěle regeneruje a hojí.


Ale! Kdo nemá rád origoš, nebude mít rád ani tuto verzi. A když si vzpomenete na mou před lety psanou recenzi právě originálu, tak jsem ho pro jeho lepivost dost zdrbla. A přitom jsem si ho za to posléze zamilovala. Tak asi tak.. =D Jo a je tu proto, že tvoří pevnou součást mé rutiny a nanáším ho vždy ráno po probuzení a večer před spaním. V podstatě jiné loje s ním už ani nepoužívám. Jak jsem začala používat Reve, tak jsem si přes den vystačila s péčí, kterou mi poskytl ráno a z večerního mazání zase vydržel na rtech až do druhého dne. /slíbila jsem vám recept a v nejbližsí době vám ho sem už konečně dám/


*A to je asi tak všechno.. Některé produkty už v květnu vystřídaly jiné, protože mi třeba nesedly, dopoužívala jsem je, nebo mi natolik neučarovaly, abych je nebyla ochotná vyměnit za čekající náhradníky. Nevím, jestli je to jarem, pozůstatky z některých dubnových produktů, nebo už nějakými novinkami, ale já teď vypadám jak jednorožec a bohužel to nezakryjí ani moje nové "přes půl obličeje" brýle =DA jak to máte teď s pletí vy?

4 komentáře:

 1. Škoda, že jsem tu akci na Juliet na Asosu propásla:-( Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s Ecoegg? Četla jsem rozporuplné recenze, tak nevím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla to rychlovka.. Taky jsem si to nejdřív rozmýšlela, protože to chtělo onakoupit ještě něco na dopravu zdarma, ale nakonec jsem sáhla po šatech a nějakém triku za libru a bylo. Co jsem koukala druhý den, už byla Juliet pryč..

   To ECOegg, jukni mi na IG, popřípadě na článek z veletrhu, kde o něm píšu, zmiňuju tam všechno - praní skvrn, prádla, dětských látkových plen.. Za mě jen ECO egg a navezla jsem do toho i mamču =D Jestli chceš však oslnivě bílé prádlo, to neudělá, ale to asi žádný ekologický přírodní čistič bez chemických rozjasňovačů apod.. Mně to nevadí, bílých věcí moc nemám ;) A na skvrny je skvela ta jejich pasta =)

   Vymazat
  2. Díky moc, pročtu si to. Bílého prádla mám taky málo, to mě netrápí.

   Vymazat
 2. Čekám na ten recept na medový balzám! :-D

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...