pondělí 16. května 2016

Samoopalovací a pečující kosmetika ECO BY SONYA | ECO TANOpálení.. Pro někoho věc zcela všední, pro někoho dokonce zbytečná, ale pro někoho záležitost neobyčejná, která třeba dokáže zlepšit den i náladu a třeba zvýšit i sebevědomí. Já se řadím rozhodně do té poslední skupiny. A jako milovnice přírodní péče jsem hrozně ráda, že jsem našla značku, jejíž samoopalovací produkty nejen skvěle fungují, ale jsou i 100% přírodní. A navíc mi dodají krásný prázdninový pocit, i když venku prší nebo je zima. Dnes to tedy bude na téma samoopalování s Eco by Sonya a pro mě osvědčené tipy na aplikaci..

Příprava spolu s podklady na tento článek mi zabraly skoro měsíc a půl. To si vlastně můžete přesně i na den spočítat - se "Soninými" produkty jsem se poprvé seznámila na festivalu Evolution (veletrhu Biostyl, článek z něj zde). Klidně hned na začátku, bez jakéhokoli napínání, vám povím, že článek bude sršet nadšením, neutuchajícím opěvováním produktů a čistým pozitivismem. Možná právě proto, že jsem si udělala na produkty hned od prvního seznámení takto kladný názor, jsem chtěla vše pořádně prozkoušet. Svůj názor na "Soňu" vám tak píšu až poté, co mi zbyla v botelách od všeho cca půlka a zkusila jsem je v opravdu snad všech možných druzích aplikace a kombinacích. Tady vám jen shrnu, co nakonec nejvíce vyhovovalo mně a jaký postup se mi osvědčil.

A ještě malé vysvětlení.. Tímto článkem neříkám, že je hezká jen opálená pokožka. Mám ráda světlé typy, bohužel mezi ně nepatřím, takže jsem v zimním období místo krásné Sněhurky spíš jako zlobří verze Fiony - do zelena. Proto mám na sobě ráda aspoň trochu barvy.O značce..

Na tuto samoopalovací kosmetiku jsem narazila náhodou na veletrhu a moje první dojmy z ní jste mohly číst buď v souhrnném článku z veletrhu (odkaz výše), nebo v krátkých postech na mém Instagramu a FB. A že jich na "Soňu" nebylo málo! Jen vám tak shrnu, co považuju na značce Eco by Sonya za podstatné. Bude to jen malé povídání, protože víc si můžete přečíst na stránkách českého zastoupení zde, nebo rovnou zabrousit na oficiální "Soniny" stránky sem.

Eco by Sonya pochází z Austrálie a stejně tak i všechny produkty, které se tam vyrábí (poslední dobou mám spoustu úžasné kosmetiky právě odtamtud - Aesop, Frank´s Body, téměř Antipodes - Nový Zéland, coby kamenem dohodil..). Vznikla, jak už to tak někdy u geniálních věcí bývá, naprostou náhodou - z emocionálního pohnutí. Když Soniné sestře diagnostikovali rakovinu kůže, začala prozkoumávat samoopalovací produkty na trhu (rakovina byla naštěstí v počátečním stadiu, ale se sluníčkem a opalováním na něm byl konec). Zatímco u nás je opalování "mimo sluníčko" ještě stále na nezdravé úrovni solárek, v zahraničí si už léta užívají nástřiku opalovacím sprejem (pamatujete na Rosse z Přátel - "One Mississippi, two Mississippi.."?!! =D). Ale ono ani samoopalování není tak neškodné, pokud se provádí často, pravidelně a na bázi syntetických látek pronikajících kůží do těla. Soňa chtěla pro sestru přírodní a neškodnou variantu opálení. A tak vznikla samoopalovací kosmetika Eco by Sonya.

No, nakonec jsem tu pohádku docela protáhla, ale nemohla jsem si pomoct. Je potřeba zmínit i kritéria, proč by člověk měl sáhnout radši po samoopalováku, než jít na solárko a proč sáhnout radši po přírodním samoopalováku, než po tom vyrobeném ze syntetických látek. A zde přiznávám, že jsem do solárka chodila roky. Skončila jsem s ním vlastně až po otěhotnění. Pak tu máme ještě jedno kritérium - cenové - které zase dělí přírodní samoopalováky podle kvality a pečujících účinků (to třeba dost podstatně odlišuje Soniny výrobky např. od levných "za pade" samoopalováků od Alverde). A kdo si potrpí na certifikáty, tato společnost je ověnčená hned několika. Kromě klasických Cruelty free, 100% Vegan aj. (pro více juk sem), obdržela v roce 2011 značka i vysoce ceněný a australskou vládou schvalovaný a mezinárodně uznávaný certifikát Organic Food Chain (ve zkratce - používají jen to dobré a nikomu a ničemu tím neubližují, ani po sobě nezanechávají spoušť).


Když mi po veletrhu dorazila doobjednávka tmavšího samoopalováku i spolu s dárky.. Byla to pecka!


U této značky se mi opravdu líbí, že nemá přírodu jen v popisu PR a že neuznává, co do složení, žádné výjimky. Sama Sonya Driver říká, že nemáte věřit žádným reklamním prohlášením a vždy si máte samy zkontrolovat složení (rozhovor s ní můžete zkouknout v tomto videu). U jejích produktů klidně můžete, najdete jen 100% přírodní složky, tečka. Žadný chyták. Takže místo syntetických potravinových barviv najdete kakao, bylinky, květinové a ovocné extrakty, heřmánek apod. Stejné je to i s vůněmi. Pokud čekáte nějakou šíleně voňavou parfemaci alá tropický ráj ve spreji, pak jste na omylu. Jako tropický ráj to všechno voní, ale velmi jemně a velmi věrně. Kokos voní jako kokos. Jako čerstvě vyloupnutý kokos ze skořápky, ne jako kokos, na který jsme zvyklé z tyčinek Bounty a přívoní Balea. Nejčastější ingrediencí je kokosový olej a kokosový extrakt, kakaové máslo, aloe vera, různé bylinné, květinové a ovocné extrakty.. Díky perfektnímu složení můžete všechny produkty používat jak na tělo, tak i na obličej. Dokonce i tu peelingovou rukavici, o které budu psát dále.. Jo a obaly a papír jsou recyklované a inkoust přírodní. Ha!

Eco by Sonya má příjemně ucelený a ne zbytečně rozsáhlý sortiment. Najdete v něm jen tolik, kolik na péči o pokožku potřebujete, byť svůj sortiment stále rozšiřují. Tahle specializovanost mi přijde lepší, než když se pak značka snaží pokrýt od dekorativky, přes pleťovou péči až po laky na nehty a pak většina z toho nestojí za nic. Kromě dvou tří věcí jsem vyzkoušela všechno a mé nadšení neopadlo ani po měsíci používání.. Ještě musím dodat, že od veletrhu mám ve sledování na Insta i ofiko stránky EcoTan (Eco by Sonya v novém kabátku), kde uvidíte i nové produkty, které se k nám třeba ještě nedostaly - např. repelent (ale co vím od českého zastoupení, "už jsou na cestě" =). Edit: Repelent už se prodává a já se na něj během akce chystám! A ještě jsem zapomněla dodat - složení je tak čisté a nekonfliktní, že produkty mohou s klidem používat i těhotné (samozřejmě podle individuálního zdravotního stavu - alergie apod). Je mi docela líto, že jsem tuto kosmetiku neznala loni, kdy jsem byla těhotná, protože jsem měla kvůli splašeným hormonům dost problematickou pokožku (zvlášť výstřih, záda a nohy) a tohle by z velké části pomohlo řešit i zakrýt, za co jsem se tak styděla (takže jsem i ve vedrech sahala po maxi šatech a byl mi opravdu hic!).

Jak to tak vidím, tento článek bude setsakra dlouhý. Takže ještě malé prohlášení, než se vrhnu už na samotné produkty. Jak jsem avizovala, na konci článku budou informace k domluvené slevě na nákup Soniných produktů na ecopure.cz (na stránky se můžete prokliknout pomocí ikonky vlevo tady u mě na blogu). Od tohoto českého zastoupení, které k nám "Soňu" dováží teprve od loňska (a díky jim za to) jsem dostala Invisible Tan a Water Tan a Natálce moc moc děkuji, protože jen prohloubila moje už dřívější nadšení z jejich produktů a naprosto sdílím její radost a chuť šířit povědomí o těchto produktech dál. Všechno ostatní, co v článku uvidíte, jsem si koupila za svoje chechtáčky a prosím, abyste si na to vždycky vzpomněly, když se vám bude zdát mé nadšení místy až neúměrné a třeba i podezřelé - já tu "Soňu" prostě žeru, takže jsem do ní i investovala a jsem za to ráda. A teď už jdeme na to!Samoopalovací mléka WINTERSKIN a INVISIBLE TAN


WINTERSKIN (200 ml 925,- Kč) 
Winterskin je určen, jak už název napovídá, pro světlejší typy pokožky. Pokud je někdo bledule bledulovitá a samoopalovacích přípravků se bojí jak čert kříže, aby se ráno neprobudil jako Umpa Lumpa, nebo jinak nepatřičně flekatý a vybarvený, pak je pro něj tento krém ideální. Na veletrhu jsem se dlouho rozhodovala, zda koupit WinterSkin nebo InvisibleTan a nakonec to vyhrál právě Winterskin, jako rozumná a praktická volba (to, že to pak nebyla nejlepší volba pro můj odstín pleti je už zase jiná věc). Co do praktičnosti je totiž ideální pro všechny, které dosud samoopalovací kosmetiku nikdy nezkoušely, jsou velmi světlé typy a bojí se nepřirozeného zbarvení.

Efekt WinterSkin.. Vlevo ruka před, vpravo ruka po 4 vrstvách (stejně vypadá i po 1 vrstvě InvisibleTan)


Toto mléko totiž můžete narozdíl od InvisibleTan postupně vrstvit až do požadovaného odstínu (InvisibleTan můžete samozřejmě vrstvit také, ale je už po jedné aplikaci o hodně tmavší). Prostě před spaním natřete, ráno zjistíte, že byste chtěly být opálené ještě víc, tak večer ještě jednu vrstvu přidáte. Toho vrstvení jsem se trochu bála, protože některé samoopalováky mi po více aplikacích začaly flekatět. Tento je na vrstvení ideální! 

Winter Skin - složení


Sice se ukázalo, že klamu barvou, takže jsem potřebovala 4 vrstvy WinterSkin, abych docílila opravdu opáleného vzhledu (toho samého, kterého jsem dosáhla po jedné aplikaci InvisibleTan), ale aspoň můžu na vlastní kůži potvrdit, že vám ani tolik vrstev nezflekatí. A protože jednou z nejčastějších otázek, které jste mi posílaly, byla, zda koupit světlejší, nebo tmavší samoopalovák, snad to tímto článkem konečně rozkřísnu. Bledule tedy kupují WinterSkin. Jak opaluje se můžete kouknout i na foto zde (já mám své nohy momentálně opět v dezolátním rozškrábaném stavu, takže vám je sem fotit teď určitě nebudu). A koho by zajímala vůně, tak mému čumáku voní jemně a květinově a klasický samoopalovací čmuch jsem u něj nezaznamenala.INVISIBLE TAN (150 ml 950,- Kč)
Toto mléko/krém je určeno pro středně tmavý až olivový typ pokožky. Berte to ale jen jako vodítko. Nebo to neberte vážně vůbec. Mě totiž právě toto určení tak zmátlo, že jsem místo toho vzala světlejší krém a pak litovala, protože na mě byl slabý. InvisibleTan asi určitě nebude pro úplné a celoživotní sněhurky (typ pleti). Všechny ostatní typy jej ale určitě užijí (zvlášť teď, kdy už začíná být pomalu léto). Zásadní rozdíl mezi Winter a Invisible je, že Winter je mírný a tmavého opálení dosáhnete až vrstvením (světlejší typy si tak můžou dobře korigovat intenzitu opálení), kdežto Invisible vám udělá z nulového opálení skok na středně tmavý tón pleti už po jedné aplikaci, nic mezi tím. Mně osobně stačí pro prázdninovou náladu a dobrý pocit ze sebe sama jedna vrstva InvisibleTan a když se potřebuju opravdu povzbudit (i samoopálení na mě totiž psychicky působí stejným efektem, jako sluníčko), tak si dám dvě vrstvy po sobě. Je to efekt jako po dovolené, ale pořád si pak nepřipadám uměle, jako solárková královna.


(Zdroj fota)Taky bych to brala jako jasnou volbu pro ty z vás, které už se samoopalujícími produkty a jejich aplikací mají zkušenosti. Ty se pak správnou aplikací vyvarují í případných fleků (koncentrací nánosu krému) a nebudou se jí bát. Ono, upřímně, když to odfláknete, tak se můžete samoopalovat třeba celý život a pak si prostě jednou uděláte flek na ruce, protože si nerozetřete krém, nebo naopak ruce omylem vynecháte a budou bílé (protože na ně zapomenete - true story), zapomenete promastit kolena a jedno budete mít hnědé a druhé ne apod. Jen je potřeba se nebát a pokaždé si uvědomit, že se nejedná o permanentní barvu, ale že to už třeba pozítří bude splývat s okolní pokožkou. Takže moje rada, nebát se aplikace! A pokud se vám přeci jen nějaký flíček podaří, dobře jde zjemnit citronovou šťávou, nebo kašičkou z vody a jedlé sody. Co do pečujících účinků, přijde mi Invisible ještě intenzivnější než Winter. Jo a z tuby mi voní jako unisexový parfém, na kůži už se spíš rozvíjí do klasické samoopalovácké vůně, ale stále mi voní.


Invisible Tan - složení


To byly základní rozdíly mezi krémy a teď zde shrnu, co mají oba společné:
 • Oba jsou hustší konzistence, spíš připomínající gel/krém, než mléko
 • WinterSkin o poznání jemněji a víc květinověji voní, kdežto InvisibleTan už má spíš takovou univerzální krémovou přívoň
 • Oba při aplikaci voní a při roztírání bělí (prý je to tak schválně, abyste poznaly, kde jste již mazaly a co je třeba ještě rozetřít, což se mi zdá praktické, protože u ostatních samoopalováků je toto někdy řešeno přidáním pigmentu, který pak ale barví oblečení i vše, čeho se dotknete)
 • Krém sám o sobě nebarví, nešpiní tak oblečení, ložní prádlo, ručníky..
 • Oba krémy jsou určené i pro použití na obličej (zkoušela jsme na svém citlivém, smíšeném a na ucpávání pórů náchylném čumáku a je to bezpečné)
 • Doba působení na rozvinutí plné barvy opálení je 8 hodin (ideální tak je aplikace na noc, kdy máte zaručené, že nepřijdete do styku s vodou)
 • Oba krémy jsou po pár hodinách působení cítit (prostě jsou cítit jako klasický samoopalovák - WinterSkin jen velmi málo, až skoro nepostřehnutelně, InvisibleTan už cítím dost)
 • Krémy musíte pořádně rozmazat, pak se plně vstřebají a nebyla jsem po nich mastná ani ulepená
 • Oba krémy mají pro mě nečekaný a naprosto neuvěřitelný benefit v podobě péče o pokožku a její regenerace (rychleji se mi hojily ranky po holení i ty, co jsem si rozrýpala a kůži nádherně hydratovaly - cítila jsem je na kůži i druhý den večer - ve vaně mi o sebe klouzaly nohy =D) 
 • Opálení se vytrácí přirozeně a rovnoměrně (u Alverde mi šlo třeba do nepěkných fakt viditelných fleků) a ani při kumulaci vrstev nemá krém tendence flekatět - to mě na dosud poznaných samoopalovácích neskutečně štvalo 
 • Opálení má přirozenou barvu - do zlato-hnědé a fakt nedělá ani vzdáleně oranžádu připomínající "umpalumpovský" odstín
 • Oba krémy lze bez problémů vrstvitSamoopalovací pleťové tonikum FACE TAN WATER (100 ml 800,- Kč)
Voní po geránii a růži. Sice obě tyto vůně moc nesnáším, ale tohle je jemné, až skoro květinové, příjemné a po absorbování už vůně navíc není ani cítit. De facto se jedná o samoopalovací tonikum, které se stejně jako tonikum nanáší (tedy na vyčištěnou pleť), nechá se vstřebat a pak pokračujete ve vaší pleťové rutině, tedy sérum, olejíček a krém (=> moje večerní rutina). Má dobrou skluznost, takže se skvěle jednoduše nanáší,díky čemuž ho stačí fakt maličko. Tonikum je určené přímo na obličej, takže pokud byste z nějakého důvodu nechtěly, nebo se bály, používat krémy i na obličej, můžete k tomuto účelu použít tonikum. Někde jsem našla dokonce noticku, že je vhodné pro všechny typy pleti (od citlivé až po problematickou) a že neucpává póry. A já to potvrzuji. Aspoň na mém čumáku, to nic neudělalo (ale to ani ty krémy).

(Zdroj fota)


A k čemu je tedy dobré mít ještě tonikum, když můžu pohodlně použít na obličej krém? No, tak mě osobně napadlo hned několik důvodů. Například, že pokud se v noci i jen lehce zpotím, může mi krém zalézat do vrásek na krku. Nebo, že na můj obličej může bý krém moc hutný a můžu mít pocit, že se mi pod ním pleť potí (ale to jsem nezaznamenala). Nebo, kdyby se některá z vás nechtěla vzdát svého běžného krému, ale nechce ho dávat ještě přes ten samoopalovací. Anebo prostě proto, že je aplikace vodičky pomocí vatového tamponku čistší, jednoduší a na přesnost aplikace a rozetření méně náročná. Tonikum moc hezky hydratuje, tak cca minutu trochu lepí (než se vsákne), pak už zbyde jen hladká pleť. Jednou jsem se kvůli tomu pak zapomněla na noc natřít i krémem. Co do intenzity je na tom zhruba stejně jako InvisibleTan. Tedy, namažu tělo krémem, pleť tonikem a ráno mám všude jednotnou barvu opálení. A budu se tu opakovat, ale stejně jako u samoopalovacích krémů výše a u Kokosového tělového mléka, jsem zaznamenala patrné regenerační účinky na pleť - rychleji se mi hojily neplechy a pleť byla hezčí, taková opečovaná.


Face Tan Water - složení

Ještě je dobré podotknout, že z důvodů častějšího namáhání pleti obličeje (mytí, masky, peelingy, odličování), je pro udržení intenzity zbarvení dobré aplikaci cca po třech dnech opakovat. Takže za mě.. Tonikum není nezbytně nutné, ale je to taková příjemná nástavba, pokud se "samoopalujete" častěji. A mně osobně je na pleti příjemnější než samoopalovací krém. Co se týče jeho efektu, vypozorovala jsem, že má barva opálení tendenci skrývat flíčky a pigmentové skvrny. To byla jen poznámka pro ty, které si na obličej samoopalovací přípravky nedávají - že je to velmi nečekaný a příjemný bonus. Jo a kdybyste byly zvědavé, zda se dá tonikum použít i na celé tělo - jo, dá, zkoušela jsem to, nepadne na to ani moc produktu, dobře a jednoduše se nanáší a aplikace je oproti krémům super rychlá. Bohužel však nemáte moc kontrolu, kam jste už vodičku nanesly, nebo ne (na obličeji tu malou plochu uhlídáte, ale na těle už to jde hůř), pak vzniknou neopálené bílé fleky, nebo naopak moc koncentrované hnědé. A ruce budete mít díky super vstřebatelnosti hodně zabarvené, protože už to nepůjde smýt. Ale přijde mi, že na těle dělá ještě o stupeň tmavší barvu než InvisibleTan.
Aplikace aneb Jak se to osvědčilo mně

Zde zazní i to, co běžně najdete v doporučeních "Co nedělat před aplikací samoopalováku a během ní", takže mějte na paměti, že je to postup, který ze všech možných pokusných druhů aplikací vyšel jako pro mě nejvíce vyhovující s opět pro mě nejlíbivějším výsledkem. Což znamená, že každý to dělá po svém, každému vyhovuje něco jiného a berte to jako tip na možnou aplikaci, ne jako nakázanou jedinou správnou cestu.

Na přímém denním světle je to špatně vidět, ale celý hřbet ruky zůstal bílý, protože jsem ho zapomněla natřít

 1. Nejdříve provedu celou mou pleťovou maskovací rutinu (abych si to opálení pak např. několikerým smýváním masek a peelingem hned druhý den nevyzmízikovala)
 2. Poté si udělám peeling těla, oholím si nohy (podle většiny návodů byste přesně tyto kroky měly dělat aslespoň s denním předstihem - já to zkoušela a mělo to na mě spíš negativní efekt, kdy se mi krém usadil k čerstvě rostoucím chloupkům do pórů a byla jsem celá tečkovaná jak oškubaná slípka)
 3. Po sprše se celá namažu hydratačním tělovým mlékem - používám "Sonino" Kokosové tělové mléko - moc hezky se vůní i účinky se samoopalovákem doplňují (tento krok se mi osvědčil jako nejspolehlivější prevence proti flekům, který mi zajistil rovnoměrné rozvrstvení samoopalováku - od té doby, co jsem začala "před mazáním mazat" se mi už nedělají fleky)
 4. Celá chodidla i s prsty, ruce i s prsty (včetně dlaní - mastná vrstva nepropustí barvivo a nezbarví vám ruce), kotníky, lokty, zápěstí, kolena, podpaží i pupík namažu nějakým mastným mazáním (momentálně mažu šlehaným bambuckým máslem s mangem od Karethic) - v místech, kde se kůže krabatí, shrnuje, nebo ohýbá, má krém tendenci zalézat a pak tam taky dost kontrastně zhnědne
 5. Samoopalovacím tonikem navlhčím tamponek a natřu celý obličej, oblast uší i krk
 6. Natřu celé tělo (natírám normálně rukama), vynechávám jen oblast plavek na prsou (páč by měla ráno Áňa asi hnědý obličej), na kotnících a prstech na nohou vše pořádně rozetřu, podpaží vynechávám, tam by se ani sluníčko normálně nedostalo (a díky mastnému balzámu, který jsem aplikovala dřív, docílím plynulého přechodu světlého podpaží s opálenou kůží na pažích)
 7. Roztírání, aspoň mně, dává docela zabrat a pak mě vždycky bolí ruce. Roztírám až do vstřebání krému, takže nikde nenechávám zaschnout ještě bílé šmouhy od krému
 8. Pořádně mýdlem vydrbu ruce a nejlíp i kartáčkem kolem nehtů (když se pořádně nevymyjí zbytky krému, můžou způsobit efekt alá loupání ořechů)
 9. Když už vím, že si nebudu namáčet ruce, vezmu dva vatové tamponky, rozetřu mezi nimi větší hrášek krému a každým tamponkem pořádně rozmažu po hřbetu každé ruky (od nehtů k zápěstím a raději se ještě několikrát vrátím, aby byl krém dobře vmasírovaný - pro mě je kritická právě oblast zápěstí, která často končí buď bílá, nebo naopak tmavší než okolí)
 10. Hotovo! A teď už se jen po dobu následujících 8 hodin vyhýbat vodě. Opět - vlastní zkušenost - po nakrémování jsem si omylem ohodila stehno vodou, když jsem si umývala ruce. Jen jsem lehce poťupkala ručníkem, abych nesetřela krém a šla jsem spát. Ráno jsem koukala na bílou neopálenou šmouhu, která tam po vodě zůstala..


A tady jsem si prozměnu po aplikaci tak dobře umyla ruce, že mi na zápěstí zůstal viditelný pruh =D

  Ještě doplním, že pokud budete nános opakovat, pak je dobré před aplikací opět vydrbat kůži peelingem, abyste se zbavily zbytků předchozího opálení a měly zase rovnoměrný nános. Nic se však nestalo, když jsem na to zapomněla. Ten peeling samořejmě nepoužívejte, když budete chtít druhý den aplikovat další vrstvu pro zintenzivnění opálení (to byste si ho zase zdrhly a byly byste na začátku =). Aplikace zabere asi 5 minut, když se s tím fakt mažu, takže to není žádné drámo. V podstatě to trvá tak dlouho, jak rychle si dokážete natřít tělo normálním krémem.
  Výdrž a efekt samoopálení

  Co vás asi bude zajímat nejvíc, je výdrž a celkový vzhled.. Tak za mě to působí opravdu velmi přirozeně a toho důkazem je i to, že si můžu aplikovat dvě vrstvy InvisibleTan pro opravdu intenzivní opálení, ale přesto se cítím dobře a ne kříklavě (kdo mě znáte, víte, že přirozený vzhled mám ráda i v líčení a barvách na oblečení, takže bych pro nějakou oranžádu, nebo křiklavou do očí bijící nepřirozeně hnědou nikdy nebyla). Na trhu je spoustu jiných typů i značek samoopalováků, zvlášť poslední dobou vídám jednu značku poměrně často a všude, díky blogerské kampani. Ale ať jsem zkoušela všemožné krémy, spreje, vodičky, pěny, kosmetika od "Soni" mi vyhovovala nejvíc. Jako jo, vidíte, kam pěnu/krém/mléko nanesete (protože se do nich přidává většinou pigment, nebo barvivo), ale u Sonya produktů taky, jen to vyřešila přirozením roztíráním krému do bíla (dá se toho docílit např. přidáním určitých druhů másel, vosků apod.), ale bez barviv, která by pak až do smytí zanechávala všude stopy.

  Na přímém denním světle po 1 aplikaci InvisibleTan (vlevo Po, vpravo Před)


  A co se týče výdrže.. Intenzivní zbarvení mi vydrží cca tři dny po aplikaci (+ dvě sprchování), pak se tak o 30 % zjemní. To pak vydrží další 3 - 5 dní a pomalu se vytrácí. Do týdne už mám cca 50 % barvy oproti původní aplikaci. Nutno však dodat, že pak mi tento opálený "stain" vydrží klidně i další týden navíc. Pro udržení intenzity barvy bych musela mazat každé 4 - 5 dnů, ale nechávám to cca jednou za týden, nebo jak jsem zrovna ne/líná mazat. Mám pocit, že když jsem měla aplikované ty 4 vrstvy WinterSkin, barva mi vydržela intenzivní skoro týden. Více aplikací tedy umocňuje a prodlužuje i dobu opálení. U InvisibleTan je deklarovaná výdrž nějakých 7 - 10 dní. Ale záleží to na mnoha faktorech - jak máte suchou kůži, jak dlouho se sprchujete (nebo koupete ve vaně), jak si často holíte nohy, jak hrubou používáte žínku na mytí apod.. A já se rácham hodinu ve vaně téměř ob den.

  Sonya nabízí i produkty "Po opalování", které díky obsahu jemných přírodních mycích a pečujících látek prodlužují dobu opálení.. Kromě sprchového gelu a pěny v obřích baleních (a jsem ráda za pumpičkový aplikátor, byť u pěny v ne moc praktickém provedení) tu najdete i Peeling s himalájskou solí, deodoranty, peelingovou rukavic aj. Navíc, o barvu na pokožce je třeba dobře pečovat - nenechávat kůži vysychat, pořádně mazat, aby nedocházelo k rychlejšímu šupinkatění a olupování svrchní vrstvy odumřelých buněk, což sebou vezme i barvu. A dobře hydratovaná a namazaná pokožka vyniká intenzivnější a hezčí barvou a déle trvajícím zbarvením.  Jemná sprchová pěna Foaming Body Wash (375 ml 800,- Kč)
  Svěže bylinkově voní - po rozmarýnu a mátě. Je to opravdu echt bylinková vůně, takže nečekejte žádné ovocné ani papací podtóny. Jemností složení i použitými bylinkami mi trochu připomíná sprchový gel Antipodes, ale tento mi o hodně víc voní. Vůně nadchne ty z vás, které se sprchují ráno a potřebují pořádně občerstvit, protože spojení citronové trávy a máty dokáže po ránu pěkně nakopnout.  

  Spolu poprvé ve vaně.. Pumpička není klasická, ale je potřeba přidržovat lahev i druhou rukou, takže já osobně ocením spíš tu u klasické gelové verze Body Washe.


  Pěna je opravdu velmi jemná (s čím mám trochu problém, protože je tak jemná, že už moc necítím, že bych se myla), dovedu si představit, že díky hotové pěně už nemusíte používat žínku (ani to moc nejde) a díky jemnému mytí dlaněmi vlastně nenarušujete tolik barvu opálení, protože pokožku nebudete zbytečně dřít.  Pěna je ideální pro někoho, kdo nepotřebuju moc mydlící konzistenci (třeba milovnice mycích olejů apod.), já jsem si s ní moc nesedla. Mám ráda trochu víc klouzavý mydlivý pocit. 

  Foaming Body Wash - složení


  Časem vyzkouším ještě originální Body Wash - gel. Pořád se mi totiž líbí ta myšlenka, že je složením tak jemný, že jej můžete používat na obličej, na tělo, na vlasy a navíc celá rodina - tedy i děti. A půllitrová botela mě opravdu láká.
  Tělové mléko Coconut Body Milk (500 ml 950,- Kč)
  Tak z tohoto jsem vážně unešená. Pečuje a hydratuje ještě víc, než to dokážou samotné samoopalováky. Tomu jsem až nevěřila. Nemám problém s extra suchou pokožkou. Aspoň ne od té doby, co jsem přestala před pár lety úplně používat cokoli se sulfáty. Vlastně se po koupeli ani nemusím nutně mazat a nic mě nepne, nešustí, nesvědí, jako dřív. Stejně se mi ale s některými tělovými mazadly stávalo, že jsem se ráno probudila a měla třeba šupinky. Nebo jsem si mohla nohy uškrábat, jak mě svědily. Hodně se mi to stávalo s krémy pouze na bázi olejů, nebo s čistými oleji (byť jsem je dávala na mokrou kůži) a s lehčími mléky od Alverde, Weleda, apod.. Po Sonya kokosovém mléce mám nohy namazané ještě dva dny na to (za účelem tohoto pokusu jsem obětovala i sprchování). 

  (Zdroj fota)


  Mléko navíc nádherně jemně voní, asi jako byste udělaly z kokosového mléka a oleje puding - kokosově ale nasládle přesto přirozeně jako čerstvý kokosový ořech. Miluju tu vůni! Jo a i přes mega pečující pocit se mléko hned vstřebává (mamča ho zkoušela a reptala, že se roztírá do bíla, než se vsákne, ale oproti samoopalováku je to jen pár vteřin, takže mi to vůbec nevadí), nelepí a kůže je po něm heboučká (dělají to zřejmě ty vosky a je to opravdu úžasně příjemné). Pokusně se s ním mazala kamarádka s velmi suchou pokožkou a byla z něj nadšená. Takže suchá a zralejší kůže ho velmi ocení.


  Coconut Body Milk - složení

  Moje pokožka ho oceňuje také, ale.. Po pravidelném používání mám pokožku hladší, pevnější (když kůži zmáčknu mezi prsty, už se mi na ní neudělá malí vějířek vrásek) a prostě mi připadá hezčí. Mám z ní dobrý pocit. Vypozorovala jsem však, že když používám toto mléko každodenně, je na mou pokožku už trochu moc vyživující a začnou se mi dělat drobné pupínky (jako při zarostlých chloupcích) na pažích a stehnech. Když jsem koukla na složení, musím uznat, že za to asi můžu poděkovat glycerinu hned na druhém místě a hned mi docvaklo, že těch pár nových neplech na zádech bude mít na triku taky on. Prostě jsem náchylná na ucpávání pórů nejen na obličeji, ale bohužel i na těle. Začala jsem tedy Kokosáčka střídat s jinými mazadly a problémy přestaly. Takže jen upozornění pro ty, které na to také trpí - je možné, že na vás bude působit stejně, jako na mě.
  Exfoliační rukavice Extreme Exfoliant Glove (550,- Kč)
  A tohle mě dostalo. Když jsem si přinesla rukavici z veletrhu, v podstatě jsem si nad nákupem klepala na čelo, že jsem byla ochotná vyhodit 5 stovek za rukavici. Zdála se mi to jako blbost. No jo, jenže já ji pak jednou vyzkoušela. A dostala mě! Je to ta nejpraktičtější, nejjednodušší, nejrychlejší a nejpohodlnější forma peelingu, kterou jsem kdy vyzkoušela. Je z velmi drsného přírodního materiálu (bohužel na origoš ani českých stránkách jsem materiál nenašla a na krabičce to má přelepené českou etiketou, ale píšou, že je přírodní), proti sklouzávání zakončená gumou. 


  Jak na to tak koukám, že by byl materiál nějaká speciálně upravená bavlna? (zdroj fota)

  Rukavici používám jednoduše na mokrou pokožku se sprchovým gelem. Takže se umyju a vypeelinguju zároveň. Podle výrobce se prý dá použít i na sucho. Peeling vám poskytně poměrně drsný a pro mě hrozně příjemný. Např. ve srovnání s cukrovým (větší nestejnoměrně velká zrníčka, která se hned rozpouští), nebo se solným (dosud mnou nejoblíbenější forma peelingu, ale rukavice je stále o stupeň lepší), nebo s kávovým (rukavicí nezasviníte vanu a voníte podle vámi zvoleného sprcháče, nebo bez přívoně peelingujete jen vodou, kávový šmuk moc nesnesu), se pro mě rukavice ukázala jako několikanásobně lepší. Jo a ještě se mi líbí, že po jejím použití nemusím hned umývat vanu, abych se nezabila, jak obvykle po peelinzích s oleji klouže. Jasně, je to pálka a zdá se to jako zbytečnost, já jsem však zjistila, že nákupu fakt nelituji a naopak ji využívám víc, než když jsem musela sahat po solných peelinzích (a důkazem toho je, že mám doma už dvě balení Soaphoráckého peelingu a ještě jsem kvůli rukavici ani jedno neotevřela!!).
  Kokosový deodorant Coconut deodorant roll-on/sprej (125 ml 490,- Kč)
  Teď už jen rychlá zmínka o tomto doplňkovém artiklu.. Jak už jsem vám psala na Instagramu a FB, Kokosáčka jsem si kupovala už na veletrhu a naprosto mě okouzlil svou velmi jemnou, ale naprosto pravou vůní kokosové dužiny. Navíc, když jsem koukala na složení, podobá se spíš nějaké drahé pleťové pečující vodě, než deodorantu. Pokožku hyratuje, lehce ochladí, zklidní, po holení neštípe a jemně voní po kokosu.

  Ten objem je na deodorant tak nezvykle velký, že mi snad vydrží i na další rok.


  Pro ty z vás, které by o něj měly zájem a chtěly víc info.. Nepoužívám ho jako deo - držák, se kterým jdu v 30°C běhat se psem. To jsem zkoušela a vůní je tak jemný, že jsem ho ze sebe necítila. A já mám ráda jistý pocit, že když jsem zpocená, tak voním. 

  Coconut Deodorant - složení


  Používám ho tak třeba na večer pro zklidnění pokožky po holení, nebo jen tak přes den, na nákupy, prostě vždy, když vím, že se nechystám podávat upocené výkony. A myslím, že až se oteplí, bude skvělý třeba k vodě, na pláž, na dovču apod..


  *

  AKCE - SLEVA 10 %
  A teď to důležité pro vás. S Natálkou - zástupkyní e-shopu jsme se pro vás snažily vymyslet co nejvyužitelnější akci a protože soutěže o výrobky probíhají na jejich FB stránkách poměrně často a navíc by byla obdarována pouze jedna z vás (výherkyně), domluvily jsme se na 2denní slevové akci na celý nákup. Při objednávce na ecopure.cz tedy do poznámky zadáte heslo "MITSUUKO10" a dostanete 10% slevu na celý váš nákup. Akce platí pro všechny objednávající, které použijí tento slevový kód a bude tak z toho mít "něco" každá.
  Od veletrhu byl sortiment e-shopu už 3x kompletně vyprodaný, ale co jsem koukala, tak ve středu 18. května dojde k plnému doskladnění všech produktů a pro zájemce jsou již otevřené předobjednávky (takže už můžete s klidem objednávat). Sleva je platná po dobu dvou dnů, tedy od pondělí 16. května od 10:00 do středy 18. května do 10:00.

  *  


  Jak jste na tom se samoopalováním? Preferujete přírodní složení i v těchto produktech?

   Zdroj titulní foto.

  15 komentářů:

  1. Krásně sepsané. :-) Já bych tuhle značku ráda vyzkoušela, právě kvůli složení a moc mě zaujal i efekt, ale momentálně mám zásoby Xen Tan, Vita Liberata a ještě něčeho. :-D Jinak ten proužek na rukách je u mě klasika a to používám rukavici, ale stejně si jdu za chvilku neuvědoměle mýt ruce a olalá...

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Dekujii 🙂 Ha, Vita Liberata, ted jsem o tom videla video u Tati!! Jake to je? No, ja si prave kvuli tem rukam nechavam jejich mazani az jako posledni vec pred spanim. Nestalo se mi tak, ze bych si potom omylem umyla ruce, ale mam druhy extrem - nekdy to zaspim a zapomenu si je namazat uplne 😄

    Vymazat
  2. S tímto článkem jsi si musela dát neuvěřitelnou práci.

   OdpovědětVymazat
  3. Moc krásnej mega článek, obsáhnul fakt všechny informace =o) šikulka...
   Každopádně bych krém moc ráda vyzkoušela, ale je v takový cenový hladině, že si ho nemůžu dovolit, bohužel... =o(

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Diky moc 🙂 No jo, cenove to takhle vypada hur, ale co si pamatuju, tak jsem davala za solarko vic 😄 Tak treba jednou.. Je fajn se jednou za cas rozmazlit 😉

    Vymazat
  4. Deo už díky tobě používám asi měsíc, je fajn, voní maličko, ale celkem cpěkně funguje :-).

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Jo? =) Já jsem se k němu s těmi pařáky zase vrátila a sice musím po půl dni aplikaci opakovat pro obnovení vůně (je fakt dost jemná), ale je mi hrozně příjemný. Už mám půlku v tahu =D

    Vymazat
  5. Tak to vypadá hoodně lákavě, oceňuji především to přírodní složení :) Jen ta cena noo..

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Marti, cena je sice vyšší, ale po propočtu složek by mě doma vyšel na bezmála stejnou cenu.. DHA jakožto přírodní samoopalovací složka je dost drahá a dává se jí tam pro opalovací efekt poměrně dost. Dělám si doma i samoopalovák se stejnou aktivní látkou a vychází to opravdu téměř stejně..

    Vymazat
   2. Za kvalitu se holt musí připlatit, to je jasné :) Uvidím, možná, že si ho na podzim/zimu pořídím, opravdu mě to láká :)

    Vymazat
  6. Ahoj, super shrnující článek! Tělové mléko už mám v košíku, ještě přemýšlím o deodorantu. Máš nějaký na doporučení kromě Eco by Sonya? :)

   OdpovědětVymazat
  7. Baru, ja mam moc rada Benatskou noc od Soaphorie, pak i tuhy deo Mata a levandule od Ponio a jinak vetsinou bezne sahaam po tuhem deodorantu Old Spice bud s liskou nebo s vlkem (mela jsem rada i klasicky white water, ale vune z nej dost rychle vyprchava) - ty jsou bez hliniku a navic cire a nebarvi.. ��

   OdpovědětVymazat
  8. Dekuju za odpoved. Ponio jsem měla také, ale ta soda něm asi dráždí, šíleně mě to po asi hodině pálilo. Teď mám sebamed také bez hliníku, funguje, ale přijde mi že se mi občas udělá nějaký pupínek v podpažďí. Zřejmě mrknu do dražší kategorie, a zkusím od Eco by Sonya ten novější-v kuličce? Ten jsi asi neměla že? :)

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Baru, ten si kupovala moje mamca soucasne se mnou a tim ve spreji.. je fajn, ale prijde mi, ze je to nemlich to same v ruzovem - ucinky se moc nelisi, spis jen konzistenci a balenim. Ja ten sprejovy pouzivam rada na doma, kdy si ho klidne pro jeho jemnou vuni treba po trech hodkach znovu prestriknu - nelepi, neosypavam se po nem (treba po te Benatske noci od Soaphorie obcas trochu jo). Jinak na den do prace a ven bych volila jine drzaky. Ja mam ten oldspice, ale taky furt hledam nejakou prirodni variantu.. jukni na Naturisimo, tam jim ted prisly nove a brousim si na ne zuby 😉

    Vymazat

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...