čtvrtek 17. března 2016

Veletrh World of Beauty&Spa jaro 2016 | New in, zážitky a tipy na novinky


Dnes to bude něco mezi new in článkem, tipy na nákup a nové značky, zážitky z veletrhu, ale i zamyšlení nad českými vystavovateli a jejich vztahem k návštěvníkům/zákazníkům. A takovýto pro mě byl letošní jarní veletrh World of Bauty&Spa v Letňanech..

Už dlouho se mnou nic tak mocně vnitřně nepohnulo, abych měla pocit, že to musím vykřičet do světa pomocí článku, jinak mi snad hlava vybuchne. Naposled to byla chemkou odbarvená hříva po letech přírodní péče a své svědomí jsem si vylila nakrásně do tohoto článku. A tak usedám k počítači s rozříznutým prstem (nehoda v kuchyni aneb Ukažte dítěti, jak se to nedělá LIFE) o jedné ze vzácných chvilek o samotě a místo louskání pátého dílu Harryho Pottera se skleničkou vína přemýšlím, jak bych článek měla vlastně začít.

Úroveň veletrhu se oproti loňským ročníkům, dle mého, zlepšila. Byť jsem zaznamenala nadávky, ale kupodivu od lidí, kteří si na tento veletrh stěžují neustále a přitom na něj pořád dokola chodí. Hlavně se mi líbí vylepšené zázemí, kde už nestraší mezi vchody do výstavních hal provizorní stánek KFC, klobásy a pivo. Jejich místo zaujaly v jednotném elegantním designu malé dřevěné boudičky s nudlovými specialitami a stánek s kávou a štrůdlem (I kdybyste měly pak na nákupech škudlit, to kilo za tu dobrotu investujte, kafe i štrůdl byly úžasné!!). Taky je tam ATM, který tam může být od nepaměti, ale já na něj vždycky zapomenu a těsně před srazem s kámoškou na určitou hodinu, na který většinou chvátám na poslední chvíli, ještě hledám po přilehlém okolí bankomat a vybírám peníze. Nutno dodat, že chronické zapomíná přítomnosti ATM přímo v areálu výstaviště mi několikrát zachránilo krk při následném placení složenek, na které díky tomu zbylo.

Lístky jsem měla na své jméno přichystané hned u vchodu do haly. Velmi "milý" pořadatel mě div za límec nevytáhnul zpátky ven, dokud jsem mu z obálky lístek poslušně nevytáhla a pak před jeho zraky nevyplnila ("Sem a podepsat, jinak vás nepustím!"). Nevím, jestli za to mohla moje vztahovačnost, nebo nostalgie, že jsem na veletrh šla se spolužačkou z druhé třídy základky, ale cítila jsem se zase jako ve školních lavicích. Vím, že ještě "nic nevím" a vím, že pro někoho nebudu nikdy dost stará, ale stále si myslím, že slušné chování a vychování by mělo patřit k obecnému vzdělání. Že nás při odchodu z veletrhu ani nepozdravil nazpátek ani nemusím dodávat, že ne? A vztekla jsemse pak ještě párkrát..

Zdroj

Mohla jsem přijet až na třetí hodinu, takže jsem si už doma vytiskla seznam vystavovatelů a poctivě předem označila všechny stánky, které chci navštívit a prouzkoumat, abych tyto určitě neminula, když budeme mít na vše jen tři hodiny. Trochu jsem se sekla. Byly to nakonec hodiny dvě, protože většina vystavovatelů brala šestou hodinu jako za mezní termín "do výbuchu", tudíž vyklizení celého areálu a svá fidlátka si balila vesele už s 90minutovým předstihem. Když jsme tak po hodině dorazily do druhé uličky stále ještě první haly (do druhé haly už jsme ani nedošly), zela v ní už ob stánek prázdná místa. Pominu teď fakt, zda jsem si kupovala lístky, či ne, faktem však zůstává, že jako návštěvník očekávám, že za mnou koupené lístky uvidím v době otevření veletrhu všechny vystavovatele. Zvláště pokud veletrh, jako je tento, je zkrácený na pouhé dva dny (většina veletrhů bývá alespoň od pátku do neděle, popřípadě rovnou 4 dny s tím, že čtvrtek bývá rezervován odborné veřejnosti. Prostě jsem byla nas***. Navíc jsem si teda myslela, že veletrh je pro vystavovatele docela draze placená forma sebeprezentace sloužící k zaujetí potencionálního zákazníka. Očividně jsem se sekla a takto jsem to brala jen já a pár dalších stánků.

Jakoby nestačila balící činnost mnoha vystavovatelů, někteří ze zbylých nebrali návštěvníky jako hodné zájmu a dále nad svým kosmetickým zbožím svačili, obědvali, co kdo libo, další se třeba bavili mezi sebou a zákazníka nebrali na vědomí, nebo a tenhle bod mám hrozně ráda - je u stánku člověk (doufám, že brigádník a ne stálý zaměstnanec), který ví naprosté houby o tom, co vystavuje, prodává, nabízí a dokáže vám zapřít i to, před čím stojí (true story). Když jsem viděla, jak v přeplněné uličce mezi bavícími se lidmi, kteří svačili a pletli se dost blízko všeho a všude, dělali permanentní makeup, tak už jsem fakt nevěděla, jestli se mám smát, nebo se děsit. Vrcholem byla uštěkaná očividně velmi hrdá zaměstnankyně stánku BioBeauty, která mě uzemnila po požádání šamponu Neobio k nákuku na složení větou, jestli jsem kosmetička a jestli ne, tak proč mě to jako zajímá. Bohužel, ani ve svých 32 letech nejsem schopná na něco pro mě tak hrubého pohotově odpovědět. Takže jsem nastolila nechápavý výraz puku a dozvěděla jsem se další moudro "Ale k šamponu musíte mít i kondicionér, na školení nám to tak říkali. A nedoporučuj slečně šampon na zdravé vlasy. Tobě sice dělá dobře, ale ona má učividně úplně jiné vlasy než ty.." - ke své kolegyni. Bylo toho víc a tímto článkem to už konečně vypouštím, protože do teď mi ta slova strašila v hlavě. Ukončila vše větou, že mi nestačí navštívit jeden veletrh, abych se dozvěděla víc o jejich produktech, že jich prodávají okolo tisíce položek a to už jsem prchala a škodolibě si myslela něco o tom, co by asi říkala, kdyby se denně prohrabovala celým sortimentem na stránkách Biooo a dalšími mraky kosmetických eshopů a blogů jen tak pro zábavu.

Pokud vás veletrh zaujal, tak si napiště do kalendáře rovnou datum toho podzimního.. (zdroj)


Je to docela škoda, protože mě zrovna Neobio jako značka zajímala. A co jsem koukala na ty šampony, za těch cca 150,- fakt nebyly špatné a ten pro citlivky dokonce neobsahoval ani koko-sulfáty.. Ostatní stánky byly takové klasické "neurazí - nenadchne". Nejsem zrovna lovkyně vzorků a nejdu po tom, co mě konkrétně nezajímá, ale snad se dá poznat, zda člověk má o produkt a jeho vyzkoušení opravdu zájem, nebo si jen chce po veletrhu doma vysypat tašky a spočítat kusy, co všechno dostal zadarmo. Tady totiž vzorky nedával snad nikdo. Obdivuju kamarádku, která si u neznámé nové značky koupila za litr oční sérum, byť se mi složením i líbilo, ale bez vzorku bych za něj ty prachy prostě nedala.

Než se konečně dostanu k tomu hezkému - nákupům, tak se chci zastavit ještě k postoji zákazník alá BLB. To je totiž přístup, kterým hodně vystavovatelů oplývá a bohužel mě to coby zákazníka dost štve a odrazuje od zájmu i případné koupi. Jsem taková, chodím si po veletrhu a když mě něco zaujme, co neznám, začnu se vyptávat a chci o tom všechno vědět. Naprosto chápu, že někomu, kdo s tím dělá denně a ví o tom první poslední a od rána do večera celý veletrh jen opakuje to samé dokola, že ho to štve. Ale prosím, chtělo by to trochu trpělivosti a ne se mnou hned mluvit jak s nesvéprávným 5letým dítětem, které nemá všech pět pohromadě a neví, na co se používá peeling. Jak může ten člověk vědět, proč a na co se ve skutečnosti vlastně ptám? Z odpovědi na takovou jednoduchou otázku se dá vytěžit spoustu informací, např. co v tom je, tipy na speciální použití, originální aktivní látky a taky, jaký ten člověk je, co za značku sám používá (poku jinou, pak je to jasný)  apod. Tento přístup mi je v hodně věcech užitečný a většinou si kromě informací odnáším i obrázek o znalostech vystavovatele. Bohužel to s sebou nese i přidanou hodnotu v podobě tohoto jednání. No, ale za tu cenu to asi zkousnu. Jen mi to vždycky chvíli trvá.

A teď k těm světlým výjimkám. Bylo tam totiž pár stánků, kvůli kterým jsem na veletrh šla a u kterých jsem se vlastně zasekla po ty dvě hodiny a pak už nestihla obejít zabalený zbytek zamýšlených stánků. A začnu tím, kvůli komu jsem na veletrh vlastně vyrazila.*ZAO makeup
Na tento veletrh jsem byla pozvána od BIOkrása, která zaštiťuje výhradní distribuci francouzské makeup značky ZAO.  Za pozvání ještě jednou moc děkuji, moc si ho cením a ta prezentace výrobků byl úžasná (Katko!! =). ZAO mělo na veletrhu akci líčení profi vizážistkou. Z těchto akcí bývám většinou spíš rozpačitá, protože mám docela minimalistický vkus líčení dost odlišný od zamýšleného makeupu vizážistek (rozuměj, takovému, který by byl vidět). Tady jsem nechala slečně volnou ruku, protože mě značka zaujala natolik, že jsem toho chtěla vyzkoušet co možná nejvíc.

Obalovou techniku mají fakt propracovanou. Ty pylíčky jsou roztomilé a působí luxusně. Máte pak dojem, že si domů odnášíte malý poklad


První dojmy a opěvování jsem si vám vylívala už na Instagramu a FB s fotkami zakoupených produktů. Z líčení i všech produktů jsem byla nadšená! Jako jedni z mála měli i veletržní slevu (10 %), takže nakupování bylo hned příjemnější a co si budeme povídat.. Je to sice "jen" 10 %, ale člověku to pomůže otevřít peněženku a hned se utrácí s klidnějším srdcem. Mě teď spíš štve, že jsem opět zapomněla na přítomnost atm a koupila jen řasenku s obočenkovým stínem, protože jsem pro zbylé "nezbytnosti" musela dodatečně vyrážet do Kotvy =D.

Objemová řasenka a stín na obočí (ten nejtmavší). V kalíšku jsem dostala i vzorek tekutého makeupu 501 a je vážně skvělý!

Pokud vám první dojmy ze ZAO na Instagramu utekly, tak jen v rychlosti dodám, že se jedná o čistě přírodní značku, která ma specialitku v podobě znovu plnitelných bambusových obalů, čímž napomáhá šetřit životní prostředí a je prostě eko-friendly.  Když produkt dopoužíváte, můžete si do něj už koupit jen refill, který vás vyjde i o cenu obalu levněji. Navíc, ty obaly vypadají opravdu skvěle. Své mamče jsem se jen zmínila o dřevěném obalu a o zakoupení řasenky a dnes mi přiznala, že si ji byla ráno koupit. No, takže asi tak,  je to v rodině =D. Za mě bych určitě doporučila vyzkoušet jako první objemovou řasenku, stíny na obočí (naprosto úžasné přirozené odstíny), bronzery (odstín č. 346 je tak světlý, že vypadá jako tmavší pudr a i na hodně bledé pleti vykouzlí přirozený dotek od sluníčka), tvářenky, rtěnky (moje ideální nude č. 467 je samozřejmě všude vyprodaná, tak čekám na naskladnění - jsou krémové a na rtech až skoro balzámové). Byla jsem nadšená i z minerálního makeupu, který mají i v hodně světlounkém odstínu č. 500 (já mám teď v zimě 501) a kdybych si nedělala doma vlastní, hodně by mi cukala ruka. Možná si ho koupím už jen pro tu hedvábnou jemnost a skvělé krytí (no a nebudu vám lhát, taky pro tu bambusovou piksličku - pak si ji už můžu plnit svým MMU).

Tak ten úplné krajní alá "shnilá jahoda" (pardon, tak tomu říkám já, ale věřte mi, že s láskou, tento odstín miluju) bude můj!

Mají i tekutý makeup, ale nízkou kryvostí bych ho používala spíš jako bázi pod MMU, nebo jen pro sjednocení barvy. Aniž bych se ptala, a aniž bych si vůbec myslela, že je to možné, rovnou mi dali vzoreček, ať si makeup v klidu ozkouším doma. Zkusila jsem a asi ho chci - má matný finiš (nechápu, jak je to možné, protože se o tom nikde nezmiňují) a vypadá jako vaše pleť, ale hezčí. Vlastně celá ZAO kosmetika mi přišla, že nezakryje váš obličej cizí maskou, ale jen mu pomůže vyniknout a to se rozhodně s barvami nedrží vzadu. Nové kolekce obsahují i zářivě smaragdové tekuté linky, nebo fialové světle pastelové zářivé tekuté rtěnky. Více o ZAO asi v samostatném článku, protože ten bude stopro po takových nákupech a mém nadšení následovat.


*


BOMB Cosmetics
Tato značka je klasikou všech kosmetických veletrhů. Jejich stánek nemůžete minout - voní už z dálky a jejich stojany jsou hravé, veselé, barevné a zaujmou vás na první pohled. Ze začátku jsem se mu vyhýbala, protože ho většinou obkupoval pěkný dav mladšího zákaznického osazenstva. U této značky platí, že není všechno zlato, co se třpytí. Právě koukám do letáku a čtu "společnost vybírá ty nejlepší ingredience, přírodní másla a čisté esenciální oleje". No jo, ale ukázalo se, že některé jejich výrobky prý obsahují i ropné oleje. Zkoušela jsem projet stránky, ale nikde jsem složení jednotlivých výrobků nenašla, takže vám to potvrdit nemůžu. Ani na veletrhu jsem nenašla nic, co by je obsahovalo, tak nevím.Každopádně budou vystavovat i na Biostylu už tento víkend, kde budu mít víc času vše omrknout. Zatím jsem koupila jen kyblíček sprcháče Kiwi a Limeta v akci za 70,- Kč a tělové máslo Angel´s delight. Po rozčarování z kávového peelingu od Franka ještě potřebuju nějaký tělový peeling. Mám ještě jednoho adepta, tak uvidíme (Norden níže), jestli ho koupím zde, nebo u objevené novinky.


*


KHADÍ
Khadí stánek s ajurvédskou přírodní kosmetikou a hlavně hennovými barvami je už klasikou veletrhů. Vystavuje na něm stálá dvojice vystavovatelů, kterých se můžete zeptat na cokoli a oni vám to hrozně rádi zodpoví (s kamarádkou vzpomínal pán na etikety šamponů 10 let zpátky a mně zase o rok dřív radil, jak barvit blond chemické vlasy zrz hennou). Jsou to jedni z nejochotnějších lidí a já jejich stánek navštěvuji pokaždé, i když zrovna nic určitého nechci. Stejně si pak pokaždé něco odnesu. Kdo jste propásly tento veletrh, můžete je zastihnout ještě na Biostylu tento víkend. Já se tam určitě chystám na pomerančovou sypkou bylinnou masku pro smíšenou pleť. Z jejich pleťových sypkých masek jsem už vyzkoušela Santal i Vetiver a byly to jedny z nejlepších čistících masek, které jsem kdy vyzkoušela. Tak jsem na tu pomerančovou docela zvědavá. Loni měli na Biostylu slevu 10 %, na B&S však teď žádná nebyla.


*


SpaRitual
Nemůžu opomenout tuto značku! Většina z vás je asi zná díky pestrobarevným  5-fujtajblů FREE lakům na nehty, ale mají i pečující tělovou a pleťovou kosmetiku a dekorativní řadu. Z poslední limitky, která je novinkou a v jejímž duchu se nesl celý veletrh, je nová řada Yuzu and Rose a najdete v ní i 4 bezlepkové lesky na rty v božských barvách. Já zaváhala a musím si pro něj dodatečně do jejich showroomu na Barrandov. Lesky jsem však zkoušela a jsou skvělé. Jak už jsem psala na Instagram - nelepí, pečují jak balzámy a pigmentaci mají skoro jako rtěnka. Objevila jsem tam i multifunkční desinfekci, kterou zamýšlím používat jak na Áňu, na pracovní prostor, tak na makeup..


Novinkou jsou i CC laky, který mají ve třech odstínech a měly by vlastně ladit jako makeup k barvě pleti - pro nejsvětlejší tipy mají narůžovělý, pro střední mléčně bílo - béžový a pro snědší tipy s olivovým podtónem nejtmavší. Během prvního dne byly první dva vyprodané a nyní nejsou k dostání v ČR už nikde (pokud nenarazíte na zbylé zásoby, já nenarazila). Koupila jsem tedy, co bylo, a to ten nejtmavší, který však vypadá pro mě jako tělový, tak uvidíme. Jejich velkým plusem je, že se jedná o 3v1 tedy pěstící a vyživující základ, barva a topcoat. Je to prostě makeup pro nehty a finiš má jako měkký polomat. Už se mi konečně oprýskala manikúra, tak jsem CC dneska poprvé lakovala a dojmy si můžete přečíst na Insta nebo FB a fot přikládám sem. Až dojdou zbylé dva objednané odstíny, určitě vám o všech najednou napíšu  zase jsem se trubka nadchla do nehtů, tak tu asi budou častěji.

Bezlepkové lesky na rty z nové limitky Yuzu&Rose

Co se týče jejich stánku, je perfektně vybavený a rozdělený do dvou zón - prodejní a pečující, ve které vám opečují tlapky jejich voňavými produkty a nalakují drápky dle přání (je o to však docela bitka, takže si musíte včas rezervovat termín). No, podzimní veletrh to jistí!


*


NORDEN cosmetics
A to je jedna z novinek, které jsem náhodou objevila a neměla jsem o její existenci ani ponětí. Jedná se o čistě přírodní lotyšskou kosmetiku určenou především pro použití v salónech. Proč, to vám dojde hned, když spatříte, v jaké podobě své produkty prodávají - jsou to kilové kyblíky produktů např. tělových peelingů, tělových másel, nebo tělových fluidů. Sice neměli vzorečky, ale s kámoškou jsme byly naprosto unešené. Všechny jejich produkty mají naprosto úchvatné vůně (zamilovala jsem si titanový solný tělový peeling, nebo takový čokoládový, který voní jako pravé ale opravdu hořké kakao - ne žádné nasládlé vůně alá čokoláda).

Na mini stánku byla jedna slečna s úsměvem od ucha k uchu, očividně znala své produkty velmi dobře, uměla ke každému něco říct a rozhodně nebyla na slovo skoupá, nebo dokonce neochotná. Fakt jsem se nasmála, když jsem se po nadšeném oňufání bambusových miseček např. s tělovým fluidem obsahujícím opravdové zlato, odvážila zeptat na cenu a slečna z povadlým úsměvem odpovídá, že s cenou už je to horší, ale zároveň ji hned omlouvala velkým balením. Víte, na kolik třeba vychází litrový kyblík zlaté emulze? Na 1200,-!! Není to pecka? Nechápu, jak to, že jsem o této značce ještě nikdy neslyšela. Peelingy vycházejí levněji a jen je mi fakt líto, že jsem byla docela nerozhodná a ten titanový se solí tam nakonec nechala. Teď se k němu budu pokoušet horko těžko dostat, tak uvidíme, jestli to vyjde. Pokud ano, pište si, že tu o kosmetice Norden ještě uslyšíte.


Zdroj
Totiž, pyšní se skvělým složením, vše s přírodním olejovým základem bez obsahu vody a přívoní stejně jako druhů produktů od tělových olejů, přes masážní svíčky až po nové obličejové řady, mají ohromné množství. Co do vůní si na své přijde u Norden snad naprosto každý  jak milovnice parfémových vůní, květinových, bylinných, kořeněných, tak sladce potravinových, nebo ovocných. Zapomněla jsem ještě na něco? No jasně, citrusové mají také a věřte mi, že jsem nikdy tak reálné vůně grepů, bergamotu apod. neočuchávala. Škoda jen, že podle katalogu se Biostylu už neúčastní, protože by na ně padlo moje prasátko.


*


Alassala
Pro mě další novinka. Jedná se o kosmetickou mnoha certifikacemi ověnčenou marockou kosmetiku, jejíž základ tvoří marocké zlato aka arganový olej. Vím, že se na našem trhu roztrhl s produkty s arganovým olejem pytel, ale většina jich má v nabídce pouze co do odlišnosti objemů čistý olej, případně balzám na rty. Tato značka je něco naprosto jiného. Kromě kosmetické větve, která obsahuje např. černé mýdlo, kaktusové oční anti-age sérum, nebo dvojici velmi slibně vyhlížejících produktů šamponu a kondicionéru po rovnou 300ml flaškách, Alassala má i kulinářskou odnož, jejíž  Maroccan Amlou Paste (arganová pomazánka) vyhrála zlatou medaili v nejznámější světové gurmánské soutěži Great Taste Awards 2013. Až je mi líto, že tam neměli ochutnávky.

Zdroj

Na stánku byly velmi ochotné a složení znající slečny, které vám zodpověděly jakýkoli dotaz a až na absenci vzorků, což by se u poměrně dražších položek docela šiklo, jsem byla nadšená naprosto ze všeho. Bohužel vzorky v cenových relacích této značky jsou pro mě ke koupi více než nezbytné - nechci si lajznout investovat přes 500,- za šampon a po prvním použití zjistit, že mě po něm třeba svědí hlava.. To prostě ne. Jo a kamarádka to výše zmiňované drahé oční sérum kupovala právě tady. =)


*


SIGMA
Poprvé jsem naživo mohla obdivovat jemnost a krásu Sigma štětců. Jsou fakt nádherné a ta koženková cestovní pouzdra alá tubusy!! No nic, nechala jsem si zajít chuť. Štětců mám dost a jiné nepotřebuji, bohužel.. Měli tam i Real Techniques.. Docela mě však překvapily ceny RT štětců, kdy za jeden ceněný na cca 400,- jsem na iHerb měla celou 5ks sadu.


*


Jordana, Milani
Tady mě fakt dožrali. Vždycky jsem se tomuto stánku vyhýbala, protože mi přišly obaly levné a pofidérní a neměla jsem chuť ani nic zkoušet. Youtubeří blogomasírka však udělala své a já prahnoucí po zapečené tvářence Milani v odstínu Luminoso, nebo Jordani Best Lashes Mascara jsem se vydala na lov těchto údajných nezbytností.

O řasence Best Lash Extreme Volumizing Mascara slýchám už hodně dlouho od zahraničních youtuberek. Nejvíce o ní mluví Tati, která si ji oblíbila jako jednu z the best of drugstore. Jordana EasyLiner for lips je zase stálicí Kathleen Lights - zkoušela jsem ji a bohužel jsem nenašla světlejsí odstín, takže tento se mým rtům pro nude líčení moc nehodí, je spíš do červeno-hněda. Ale linka je to fajn, je měkká, nezvýrazňuje suchá místa a vůbec se neobtiskává, takže na ní asi něco bude.

Byl to zrovna jeden z těch stánků, které začali balit o víc než hodinu dřív a i přes můj dotaz, zda by mi nevyndali ještě jednu věc, když jim dám přesný popis i název, mě poslali dost nevybíravě někam. Hrála jim tam na plné pecky muzika a po dvou dnech vystavování mi málem nevzal tisícovku k zaplacení s tím, že nemá nazpátek. Vážně nechápu, proč s takovou ochotou jedou na veletrh za, počítám, ne zrovna malé prachy vystavovat. Asi je jim to šumák. 


*


Sleek
Tak tady jsem pásla po zlaté paletce rozjasňovačů - oblíbenci Tati, ale samozřejmě ji vůbec neměli. Mile mě však překvapily vystavené testery Sleek BB krémů, které jsou podle Wayna Gosse jedny z nejlepších drogerkových BB/makeupů na trhu. I podle testerů dělají střední krytí, přesto jsou jemné a nádherně sametové konzistence jak pečující pleťový krém.

Zdroj


Co mě však trochu dožralo/překvapilo bylo, že měly pouze 4 odstíny, z toho jeden naprosto bílý a další tři hnědé, ale opravdu hnědé, ne jen tmavší. Až teď mi došlo, že by ještě přicházela v úvahu možnost, koupit ten bílý a jeden tmavý a pak si to mixovat, ale to už by pak v závěru při ceně cca 200kč za kus nevycházelo jako drogerkové BB. Hmmm..


*


Makeup Revolution
Co jsem od nich zkusila, tak mě zatím moc nezaujalo. Trochu odmítám tezi, že pokud si kupuju něco za pár kaček, musím počítat i s odpovídající kvalitou. Jelikož většina věcí mi opravdu nevyhovovala, tak si odmítám koupit šmejd jen proto, že je levnější, nebude mi pak sloužit a vzávěru si stejně budu muse koupit něco jiného, co tu službu slpní, takže to budou zbytečně vyhozené prachy. Nemyslím, že je špatné vše, to ne, ale bohužel pro mě, ne podle mých představ. Uvedu na příkladu.. Už docela dlouho sháním dobrý rozjasňovač se zlatavými odlesky, nenápadný, ale zkrášlující a sedící mému tónu pleti (docela fajn je zlatý Whatss´ Up! od Benefitu, ale moc nenápadný na očích. Mary-Lou manizer je fajn, ale zase moc bílý. Nejlépe tomu barevně odpovídá rozjasňující část U Fine One One - Benefit se sílou Mary-Lou.). Hodně z vás si chválí zlatavý Vivid právě od MUR. Byl by fajn, ale bohužel se mi nelíbí až moc třpytková část, chci něco, co víc splyne s pletí. Zřejmě se budu muset kouknout po nějakém krémovém, ale nevím kde.

Zdroj

Po čem jsem tam šla, je novinka PRO Illuminate powder, která vypadá krásně zlatavě, ale nedovedu si představit, jaký dělá efekt. Jestli to nebude jen zlatavý pudr na celý obličej, nebo bude oplývat i nějakým rozjasňujícím efektem. No a samozřejmě tento tam neměli (neměly by sloužit veletrhy, kromě rozšíření povědomí o značce, i k propagaci novinek?). Ale po zkušenostech s MUR se mi zrovna nechce dávat 249,- kaček za pokus. A v Rossmannech jsem ho taky nenašla.


*


No a to je asi tak všechno. Abych vám pravdu řekla, tak jsem z tohoto veletrhu byla, i přese všechno, co jsem napsala výše negativního, opravdu nadšená! Ono objevit přírodní dekorativku, která se vám líbí a plus vám sedne a k tomu nějaké nové značky, které vás vážně lákají vyzkoušet, tomu já říkám úspěšný veletrh. Jsem zvědavá na Biostyl, protože ten je pro mě přece jen spíš o jídle, než o kosmetice a péči. Tak uvidíme, doufám, že tam taky pár pokladů najdu.
Znáte tyto značky? A chodíte rády na veletrhy?
P.S.: Nejsem si moc jistá, jestli vás články tohoto typu zajímají. Píšu je ráda, proto tu jsou, ale zajímaly by vás třeba i tipy, po čem půjdu na Biostylu, co mě zaujalo, abyste se třeba mohly inspirovat?

30 komentářů:

 1. Musím se vystavovatelů trošku „zastat“. Ne sice v pravém slova smyslu, ale co se délky veletrhu týče. Před 2 lety jsem pomáhala známým na veletrhu minerálů v Brně BVV. Ty nekřesťanský ceny, co chtějí pořadatelé po vystavujících za 1 metr čtvereční, si ani nedovedeš představit, často cena za pronájem prostor a náklady na dopravu pokryla polovinu jejich výdělku z veletrhu. A nemám naivní představy, že by vystavující plochy v Letňanech v Praze byly o něco levnější, než ty BVV. Takže bych řekla, že pro vystavovatele jsou ty 2 dny, adekvátní. Což však neomlouvá to, že balí dřív, nebo neochotu některých.

  Na world of beauty jsem byla naposledy v září 2014, loni na jaře jsem veletrhy musela vynechat, bo jsem začátkem března v práci dostala výpověď a bohužel nekradu :D A ten podzimní se přímo kryl s mojí první dovolenou s přítelem. Jasně mohla jsem na Interbeauty, ale v té době jsem měla brigádu v L´Occitane a směny mi vycházely na veletrh.

  Doufám, že mi letos na jaře vyjde alespoň Interbeauty (pokud mi našetřené peníze nepadnou na nový zub), World of beauty jsem zavrhla, neboť chci na veletrh s přítelem a přeci jen výstaviště v Holešovicích je víc v centru, takže když se bude chudáček nudit, může se jít projít po okolí, zatímco v Letňanech v podstatě nic okolo není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, zastávat se jich nemusíš, nikdo je tu globálně nenapadá. Já jsem dělala na hodně veletrzích, takže vím, jak to chodí z té zákaznické i z té vystavovatelské strany. A je to jen o lidech. Pokud u zboží stojí člověk, kterému je to naprosto ukradené, nem k tomu žádný vztah a jen si odstojí hodiny do konce brigády, pak je dle mého chyba jak vystavovatele, tak prostě obecně a nebudu ho omlouvat, že je tam od rána do večera. To je jeho job. Vždyť prodavačky v krámech s hadrama dělají běžně dvanáctky (opět osobní zkušenost) a to teprve není žádný med. A to jsem dělala na těch velkých 4denních veletrzích.

   Na Interbeauty jsem zase nikdy nebyla já =) jen jsem slyšela, že je to spíš pro nehtařky - mají tam víc na to zaměřených stánků. Je to tak? Abych se mu nevyhýbala zbytečně =D Tak snad Ti nějaký veletrh už vyjde =)

   Vymazat
  2. Já to spíš myslela, tak že z finanční stránky se nedivím, že to mají jen ty 2 dny, zvlášť pak ty malý firmy. Jinak samozřejmě je to vždycky o lidech a o jejich přístupu, o tom žádná. Taky znám prodavačky a nemyslím zrovna veletrhy, o kterých by se dalo říct, že nesnáší zákazníky. Vlastně jsem měla takovou jednu kolegyni v minulé práci/brigádě a vzhledem k tomu se s ní na prodejně vydržet nedalo (o jejím chování ke mě raději pomlčím) jsem radši dala výpověď. Mě by nikdy nenapadlo být na zákazníky nepříjemná a to jsem toho často měla plný zuby, páč jsem dělala práci i za jiné, ovšem na ní bylo často vidět, jak jí vůbec obtěžuje, že tam zákazník vůbec přišel a něco chtěl. Samozřejmě před šéfovou se makalo jinak, že :D

   Co se Interbeauty týče, mě přišlo srovnatelné s World of Beauty, tak hodně nastejno, neřekla bych, že jsou vyloženě pro nehtařky, jako samo, stánky např. Orly nebo OPI byly dost velké, ale kosmetiky tam bylo dost. Namátkou 3 značky s kosmetikou z mrtvého moře, bio kosmetika, Artdeco, Dermalogica, Montagne Jeunesse, spousta značek salonní kosmetiky. Atp. Co tam (díky bohu) chybělo, byly stánky s hadrama a kabelkama. Jedna hala byla víc zaměřená na ty nehty, ale to je u WoB taky. Co se mi na interbeauty líbilo, bylo, že zdarma dělaly manikúru a lakovaly nehty, nebýt na určitou hodinu objednaná na líčení, tak bych si tu frontu 2 slečen, přede mnou vystála. Hodně srovnávám podle seznamu vystavovatelů a některé firmy bývají na obou.

   Vymazat
  3. Kurňa, hrzně mě láká si dát maraton a do třetice všeho dobrého ještě Interbeauty. Asi jo. Chtěla bych ještě pár značek obkouknout, které jsme na B&S nestihla a mám dojem, že tam budou taky. Musím zkouknout seznam vystavoatelů, jestli se mi to vyplatí, nebo mám radši šetřit ne veletrh Svět knihy =D

   Právě proto, že znám ceny stánků na veletrhu mě překvapilo, že tam jsou lidi, a někdy dokonce i majitelé, kterým je nějaké vystavování naprosto šumák. =/ Ale to je vždycky člověk od člověka. Pak mě udělala aspoň návštěva Biostylu hroznou radot - bylo to tamúplně jiné - jeden nadšenec na druhém, strávila jsem tam půl dne a nejradši bych se tam druhý den vrátila =D

   Vymazat
 2. Ahoj :) Chtěla jsem se tě zeptat, co LUSH? Bere tě? Přemýšlím o něm ale ještě jsem nenarazila od tebe na žádnou recenzi. Chtěla bych si, až pojedu do prahy něco koupit :) Tak jestli máš taky něco odzkoušeno?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Moni, mám od nich až na dekorativku vyzkoušeno téměř vše kromě novinek za poseldní 2-3 roky. Bohužel se mi u vlasové péče nelíbí složení (cpou sulfáty i do tuhých kondišů.. =/), tělovka mi přijde docela předražená a pleťové krémy mi nesedly ani jeden - všechny mi ucpávaly póry, i ty údajně lehké. Je to prekérka, protože mi jejich věci strašně voní, ale prostě to pro mě není využitelná značka. =( Čistící rolády a mýdla mě zase vysušovala. Kupuju teď už jen většinou limitovaná tuhá mýdla na ruce, měla jsem ráda i masážítka, ale je to strašně cenově přitažené za vlasy, čerstvě masky jsou fajn, Mask of magnaminty je cenově i výsledkem úžasná (mám radši tu samokonzervační) a ještě pastilky na zuby a tonika. Toť vše.. =)

   Vymazat
 3. ZAO znám, v Biooo už po ní pokukuju dlouho (protože ty obaly jsou prostě luxusní :-)), ale ještě jsem se neodhodlala nic koupit, ale potřebuju novou řasenku, tak že by konečně? :-D
  Jinak takové články jsou skvělé, já se aspoň dozvím o nových značkách, které je třeba vyzkoušet :-) Na některý veletrh bych ráda, jenže se mi to vždycky kryje s nějakou jinou akcí nebo nějak opomenu, že se něco takového chystá a zjistím to až z článků na blozích :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moni,no, mne se to taky driv stavalo, ze nikdy nevysel na veletrh cas,tak jsem si zacala delat veletrh jako akci, dopredu si rezervovala datum a proste pres to nejel vlak ;)
   A ZAO, rasenka je skvela, dneska jeste vyzkousim v ostrem provozu na veletrhu a pak podam zpravy na FB a Insta.. Ale urcite jukni i treba na ten obocebkovy stin, rtenku, nadherne maji bronzery a zdravicka a skvely je i mineralni pudr a tekuty makeup! ;)

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Já zase k BOMB Cosmetics: bude to tak půl roku zpátky, kdy jsem jejich složení hledala a dost jsem se lekla. Je to, pokud vím, produkt od produktu odlišné a třeba tělová mléka obsahovala kdeco. Z důvodu nekonzistentnosti a poněkud zavádějící prezentace na tuhle značku prostě dlabu. Na anglických stránkách se složení dopátráš ;) http://bombcosmetics.co.uk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky za odkaz, hned jsem zkoukla, co mám doma. Není to nejhorší =) Nenašla jsem v gelu ani sulfáty, v másle parafín, tak mi to stačí. Jinak oslněná moc nejsem, ty parfemace jsou hrozně občas silné a takové nepřírodní (to mi připadá, nevím, jak na tom jsou s přírodností =D

   Vymazat
 6. Já na veletrhy posledních pár let chodím strašně málo, vždycky mi do toho něco vleze časově nebo finančně. Já miluji Biostyl, tak jsem naposledy byla s kamarádkou a nechám tam vždy nekřesťanské peníze, naposled pět tisíc jen ti hvízdlo :D Takže vím, že jakmile je období , že potřebuji na něco našetřit apod. tak tam radši nejdu, nedokázala bych odolat. Na biostylu mi přišli všichni vystavovatelé moc příjemní a nesetkala jsem se s negativitou, tedy u stánků kde jsme se zastavovaly.Na klasickém beauty mě to naposledy moc nebavilo. Mám ráda kosmetiku i jídlo, takže pro mě je biostyl mnohem lepší. Pozvání jsem sice také od stejné firmy letos dostala,ale nebyl čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo a hooodně mě zaujala značka NORDEN cosmetics :))

   Vymazat
  2. Jani, máš recht, na Biostylu jsou všichni hrozně příjemní a prostě to dělají tak, jak se to na veletrhu dělat má. Nevím, jestli je to velkou konkurencí, že je veletrh zastoupený hodně i mezinárodními značkami a přeci jen je několikanásobně větší než Beauty, kde mi přijdou pomalu někdy jak na maloměstě - namachrovaní a přtom není moc na co =D (a tím vůbec neříkám, že mám něco proti maloměstu, jen tento přístup je prostě out of line)
   A na Biostylu mi většinou vykrvácí peněženka a probírá ze oho až někdy do května - a to je bohužel i Svět knihy, takže chuděra nemá čas na rekonvalescenci =D Za jídlo tam adne vtšina peněz, ale naposled jsem si i zamilovala ajurvédský stánek, kde měli kompet sortiment Ayumi s veletržními slevami, což byla velmi příjemná změna oproti Biooo =) Nechceš tam něco konkrétního? Koukala jsem i na BioArmoa, ale asi tam nevystavují =( Potřebuju nutně tonikum. Jééé, vlastně já jsem domluvená s tebou! Vidíš, musím Ti napsat, jak nám vyjde se sejít ;)

   Vymazat
  3. Díky, jsi moc hodná,ale vzhledem ke změně v práci teď padnou prašule na šperky :D Jako mít pod nosem takové poklady je děs! Takže na nic jiného asi první měsíce penízky nebudou. Jojo napiš ať dohodnem. Přeci jen je otevřené tak ať se k tobě dostane co nejdřív.

   Vymazat
  4. Díky Jani, ozvu se, teď už snad bude volněji ;)

   Vymazat
 7. Na veletrhu jsem byla a zhnusilo se mi tu už u vchodu, kdy baba někomu naše 2 lístky vydala a já tak musela vstupné zaplatit, ikdyž jsem na lístky měla nárok, ale co už ...

  Všude byla hromada lidí, na prodávajících bylo vidět, jak je to tam ohromně baví ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jo, tak soucítím s Tebou, dštila bych síru ještě dneska. Kurňa, nejde si na ni stěžovat?? Ti pořadatelé u vstupu vůbec byli velmi milé a vítací typy =(
   A jo, taky jsem měla pocit, že z těch xy stánků to doopravdy bavilo asi jen 6 a zbytek byl jak kdyby to dostali za trest.

   Vymazat
 8. Mala som chuť ísť, a ešte viac na Biostyl, ale bohužiaľ mi to nevychádza, snáď nabudúce. Už len kvôli tej prednáške o Barefoot obuvi. Ale články o veletrhoch ma bavia :) Vždy sa dozviem aspoň o jednej novej značke - Norden peelingy vyzerajú super, tak ako aj sortiment Alassaly. Na ZAO pokukujem už dlho, hlavne na rtěnky a laky na pery, ale samozrejme by som sa nebránila aj ostatnému sortimentu :) to isté Khadí masky
  Pani z BioBeauty by som rovno povedala že v tom prípade si od nich nič nekúpim, pretože si nebudem kupovať veci ktoré v sebe môžu mať zložky ktoré mi nerobia dobre (prípadne mám na ne alergiu!). Ale svojím správaním zabezpečila akurát to že u nich nikdy nakupovať nebudem, radšej dám zarobiť inému obchodu kde sa vedia správať slušne a milo a nechovajú sa k ľudom ako k idiotom len preto že každá nie je kozmetička neznamená to že o tom nič neviem. A to že k produktu niečo ďalšie MUSÍM mať ma vie strašne rozčúliť - keď tak mi môžu niečo max doporučiť, že to bude mať lepší učinok.
  Pred pár týždňami som sa konečne dokopala a išla vyberať parfém ku arabskeparfemy.com, pani bola veľmi príjemná, vyznala sa a pomohla mi nájsť toho pravého - Musc Gold od El Nabilu (neviem sa ho dočuchať ako super mi vonia:) ), plus som zobrala zopár vzoriek - a bola to fakt radosť u nej byť a keby to tak bolo vo viacerých obchodoch hneď by som zmenila názor na nakupovanie v kamennom obchode (napr Sephoru nemusím hlavne kvôli tomuto)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani, prosim a kdy je ta prednaska o Barefoot? Chystam se prave prozkoumat stanek Naboso, tak by se mi to hodilo.. I kdyz nevim, jak to pak dam dohromady casove..
   No, nejhorsi na tom bylo, ze z kazde vety, kterou rekla, bylo videt, ze o slozeni sama nevi vubec nic. Tak mi to prislo, jako kdyby uznavala jen chemiky a tvurce jí prodavanych produktu za slozek znale a zbytek vcetne sebe sama za amatery, kteri to proste nikdy nemuzou dokazat pochopit. Uz to, jak rikala, ze "pry na skoleni nadavali, ze musim vzdy pouzit kondicioner!" no nic.. Biostyl mam rada,protoze tam jsou opravdu vystavovatele - srdcari. Jeste se mi tam nestalo, abych potkala u stanku nekoho znudeneho. Naopak, nemihla jsem projit ulickou, aniz by se na me od kazdeho stanku nekdo nevrhl s letakem, vzorkem nebo pozvanim k obhlednuti zbozi. Na Beauty me vetsinou ani nepozdravili a o letak jsem si musela rikat..
   A Lenka z arabskych parfemu je skvela, ze? To je dalsi typ srdcarky - miluje ty parcemy, vi o nich vse a rada se o to podeli ;) uz se hodne dlouho chystam na clanek o nich i se soutezi. Jednu sezonu jsem pouzivala jen El Nabilku white musc. Miluju tu vuni =D
   Rtenku uz budu dneska mit ve vytouzenem odstinu, lesk si necham na pozdeji a udelam si s nim radost jiny,at toho neni moc najednou (ony i ty ceny - skoro 500,- za rtenku jsou docela vyzivne) a tekute makeupy budu mit ve vzorku v jeste dalsich tmavsich odstinech a pokud dneska projde zkouskou v ostrem provozu na veletrhu na jednicku, bude mi delat podklad pod MMU a obcas misto BB samotny ;) jo a pro tu orange masku Khadi si jdu stopro, jsem na ni zvedava. Co jsem tak okukovala a ocuchavala z Orange rady sampon, tak vonel velmi slibne ;) zdravim a preju krasny vikend ;)

   Vymazat
  2. dnes o 16 v sále 2 - http://program.festivalevolution.cz/
   ale myslím že pre teba by bolo zaujímavých aj kopec iných prednášok, napríklad jak upravit detský pokoj, poporodí péče, je tam výber snáď pre každého
   No tá 500 za rtěnku je práve dosť pálka, ale stačí jeden odtieň a dá sa s tým vykúzliť všeličo, od Lily lolo mám French flirt a buď si ju dám samotnú, naťukám jemne len na tónovanie, prípadne potriem pery natraté balzamom ... a tým si vlastne vytvorím vždy inú intenzitu a vyzerá to úplne inak.

   Vymazat
  3. Aaa,to ne, po porodu uz jsem dost dlouho a stejne jako temavybavy detskeho pokoje myslim, ze je lro me lepsi prijit si na to sama a po svem/po Aninem, jinak to muze blbe dopadnout. Prednasky jsou zrout casu a moc ho nemam, takze bych sla pripadne jen na ty zdravotni viz barefoot.. Ale asi nepujdu na zadnou, jak se znam, i kdyz barefoot.. Uvidime =D
   A jsem zvedava, jak bude ta rtenka vypaxam pri podrobnem zkoumani a zkoiseni. Na veletrhu jsem ji nemela ani poradne v ruce ;) a diky moc za rychle info, za chvilku tam budu vyjizdet, tak uz jsem nemela cas to dohledavat :)

   Vymazat
 9. Já po tom Zao taky koukám, hlavně kvůli obalům, protože přesně jak píšeš, jsou dokonalé. Ale ne a ne se dostat do Prahy tak, abych měla čas se stavit na prodejně a mrknout na to. A že jsem v té Praze poslední měsíce častěji než u nás v Plzni :-D
  Jsem pak zvědavá na postřehy.

  U Bomb cosmetics pravidelně kupuji balistiky s překvapením. Jednou jsem je dostala dárkem od Alice in Wonderland CZ a děti z toho byly tak nadšené, že kdykoliv jedu na veletrh, musím koupit :-)
  Škoda jen, že z pozice vystavovatele člověk nemá tolik čas si to tam projít :-( Ale zase ušetřím :-)

  K Holešovicím... některé stánky tam bývají stejné, viz zrovna Bomb Cosmetics nebo třeba ta Jordana a Milani. Vzpomněla bych si i na víc značek, ale tyhle mi utkvěly v paměti nejvíce. Jinak jak říkáš, ten sortiment je více cílený na nehty - prakticky většinu veletrhu vévodí Modeláž nehtů s jejich stánky. Aneb... celá hlavní hala je jejich, nebo skoro.
  Na jednu stranu je to fajn, je tam více místa, víc ukázek. Na stranu druhou to na mne loni působilo dost blbě, že ostatní vystavovatelé jsou narvaní v malých halách, či na chodbě.
  Já bych tam letos chtěla jet, jenže se mi to kříží s Věstonicemi a ty bych si jednak nemohla nechat ujít z pracovního hlediska, pak taky z odborného - furt se mám co učit :-)

  Každopádně neodrazuji, myslím si, že by jsi tam mrknout měla, minimálně pro zkušenost

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, fakt to chce vyzkoušet testery, vzorky si vzít domů apod.. Je to dost specifické, jak to tak doma pořád zkouším. Něco mě štve, něco se mi líbí, v závěru jsem spokojená. Uvidíme, jestli a do čeho ještě půjdu.

   Ad Holešovice, to jsi psala o Biostylu, nebo o Interbeauty?

   Vymazat
  2. Interbeauty :-)

   Já si na to ZAO budu muset holt udělat čas :-) A jít to tam očíhnout :-)

   Vymazat
 10. V posledni dobe me nebavi ani jeden bauty veletrh a stanek Milani a Jordana me taky stve - zadna veletrzni sleva, naopak veletrzni prirazka :D.
  Jinak vim, ze jdes taky na Biostyl, ja taky :D. Tak bych se rada predem optala na tvoje tipy, pro co se chystas. At letos prvne nemusim byt rozcilena, co mi zas uteklo, co jsem opomnela :D.
  Dekuju :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, Klári, tak Tvůj koment mě dostihl až teď. Snad jsi ale viděla na mém Istagramu aspoň tipy - házela jsem je tam v sobotu dopoledne, aby se právě mohl někdo inspirovat. Jak se Ti tam líbilo? Já jsem z něj byla nadšená. Po B&S mi fakt spravil náladu a našla jsem tam spoustu věcí a novinek

   Vymazat
 11. Och, ja som na túto výstavu mala tiež vstupenku od Biokrasy, ale nedalo sa mi tam len tak ľahko dopraviť, čo ma doteraz mrzí. Aj trocha nemrzí, keď čítam o niektorých milých existenciách počnúc vrátnicou...
  Zapísala som si do diára, že sa mám poobzerať po značkách Norden cosmetics a Alassala. Za seba môžem rozhodne odporučiť dekoratívku ZAO. Používam od nich viacero produktov a všetko je skvelé. O obaloch nehovoriac. (Mne síce trocha vadia tie látkové vrecúška, podľa mňa je to zbytočný odpad, lebo sa nedajú na nič použiť, zato sa teším z dopĺňacieho systému.) Myslím, že toto je značka dekoratívky, z ktorej budem mať čoskoro väčšinu sortimentu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak přesně to jsem si říkala, když jsem držela nové balení v rukou. Ekologičnost je skvělá, co se týče bambusových obalů, ale proč proboha ty pytlíky neudělali alespoň na něco použitelné? Těžko v nich někdo bude nosit to, co si v nich koupil - ušpiní se to a navíc, balit každou věc zvlášť. proč radši neudělají akci třeba při nákupu 2-3 věcí, z této látky malé cestovní psaníčko na makeup? S tímhle se nedá nic dělat, nic se do toho nevleze..

   Vymazat
  2. Tuším, Mutsuuko, že by sme im to tam dali do poriaku ;) Priznám sa, že ja som typ, u ktorého je obal jedným z najrozhodujúcejších faktorov kúpy, ale zasa nie na úkor prírody alebo aspoň použiteľnosti. Čiže, obaly krásnučké, len trocha nedomyslené. Omnoho radšej by som si priplatila za peknú plátenú kozmetickú taštičku, do ktorej by som si všetky bambusové obaly uložila.

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...