pondělí 1. února 2021

Lednový UPDATE 2021 | Beauty boxy, dopravci, akce, Earth Harbor

 


Dnešní update je o beauty boxech a předplatných, o dopravcích a kde se co za zásilku z jaké země toulá, jak jsem pořád nemocná, jaké novinky mám nyní v rutině, jak jsem naprosto nadšená z nové značky Earth Harbor, kterou k nám od konce léta dováží obchůdek Bioaura.cz a jak se mi s nimi podařilo domluvit hned několik nádherných dárkových akcí na nákup, jak jsem v lednu bendila, jaké poklady jsem pořídila a které položky mi tak ubyly z wishlistu. No a taky o tom, co mi udělalo poslední dobou radost a jak jsem zjistila, s kým budeme mít tu čest v květnu, coby novým človíčkem naší domácnosti.. 

Jsem pořád nemocná. Kdo nezažil dětšký školkový bacil, co se pořád vrací, ať už přes vlastní děti, nebo ty cizí “jen na návštěvě”, tak se asi nikdy nepřiblížil tolik obávané verzi chlapské rýmičky. Snažím se to ignorovat a léčit se, ale jde to blbě, když vám v různých intervalech vždycky odstoná další člen společné domácnosti a vy jako matka 2 dračic a k tomu jednoho v noci kojeného to prostě z nedostatku spánku, odpočinku a všeho možného schytáte první. Z obliga nejsou ani bezdětní jedinci, kteří se vyskytují v open-officech a vždy se najde aspoň jeden dobrotivý kolega, který musí chodit i přes prskající bacily do práce, protože na něm závisí chod světa.. Známe asi všichni.. 

A teď k líbivějším řádkům. Zapomněla jsem vám to zmínit, ale o Vánocích jsem jedním dechem přečetla druhou knížku Terezky Salte “Karamelová džungle”. Už její prvotinu “Šlehačková oblaka” jsem hltala, ale tohle bylo ještě niternější, reálnější (protože z bližšího časového období) a od Terezky prostě každý řádek působí vždycky tak opravdově, čtivě. Nepřeháním, když řeknu, že se už těším, až vydá další díl. Četli jste to? A tak ve mně odstartovala touhu zase po reálných knihách, čtených pod vánočním stromečkem, v dece, s čajem a vypnutým mobilem. Další volba padla na na koupi dvou českých kuchařek - tu od Petry Burianové “Cesta z těsta” fakt vřele doporučuju. Je krásně tlustá, nacpaná zvyky, recepty a hlavně, i když jsem měla zpočátku problémy s nelíbivostí některých receptů (prostě, “že na tohle já nejsem”), tak musím říct, že mě zatím chuťově okouzlil každý její recept. Má to prostě strašně dobré. A třeba po 4 letech se zajetým receptem na domácí toastový chleba, jsem ho okamžitě vyměnila za ten její, byť pracnější a delší na přípravu, ale zato ten nejlahodnější, který jsem kdy jedla! 
Na domácí frontě jsem měla malé překvápko. Při další návštěvě těhotenské poradny v Neratovicích mi  potvrdili, že čekáme kluka. Takže ke dvěma dračicím přibyde bráška a já se nějak nemůžu dočkat zase dalších nových zážitků, které to přinese. Že můžu rovnou zavrhnout víc jak 90 % mé předchozí recyklované výbavy po obou holkách, vám může být asi jasné. Vše je totiž růžové a nejlíp s volánky, protože od příchodu Julie se starší Aninka nejen začala módně vymezovat sama, ale začala to vyžadovat i pro malou Julinku a ta to po prvním 1,5 roce života vesele přebrala. 

Mému Ondrovi se zase povedl super fór a po letech boje s tchyní a starou pračkou (přeložte si to ve všech možných kombinacích =D), jednou přinesl z lékárny místo kapek na kašel ze sousední prodejny elektra novou pračku. A já se to rozhodla považovat za valentýnský dárek, na které on jinak nehraje. Takže od včerejška vesele peru, obdivuju nový digitální displej a kdyby nebyla ve venkovní prádelně a tam nebyla taková kosa, asi bych se na ni dlouhé hodiny vydržela jen koukat a poslouchat, jak neuvěřitelně tiše pere. 

Doobjednávka dalších pokladů z akce s Bioaura.czA na kosmetickou notečku.. Minulý týden odstartovala super akce s e-shopem Bioaura.cz, k níž informace najdete pěkně na IG v uložených výběrech i s tipy, recenzemi a několika videy.. Akce platí jak na dárek na nákup fakt nádherné americké super clean green značky EARTH HARBOR, ale také ‘3+1’ na francouzskou probiotickou ABSOLUTION a na vše ostatní zase dárek se sadou vzorků dle vlastního výběru zdarma (stačí použít do poznámky kód MITSUUKO). A že jsou tam k mání takové perličky jako luxusní Le Pure, Josh Rosebrook, vlasová speciálka Innersense.. Akce trvá až do konce února, takže se obsah na mém IG i zde na blogu bude hodně točit kolem ní, protože jsem zejména z EH neuvěřitelně vyplesklá a jak mi chodí vaše zprávy, tak nejsem sama. Takže to vše objevujeme společně a hrozně mě to baví. Jde o značku nejen velmi originální složením a formulacemi, ale i účinky, barvami produktů, obaly a velmi překvapivě i neskutečně dostupnou cenou. 

A ještě menší update k dopravě z UK, USA, e-shopům a objednávkám.. Zatímco od některých z vás mi už přišla zpráva, že vám dorazil lednový Beauty Heroes box s Fitglow edicí, já ho mám zatím v nedohlednu, nejde ani sledovat. Od BH mám navíc na cestě ještě objednávku z limitované edice Innersense, kterou čekám v tomto týdnu a jsem zvědavá, za kolik mi ji proclí. Každým dnem čekám i Kinder beauty box, který jsem si před Vánocemi unáhleně předplatila a zatím jsem nebyla spokojená ani s jedním z boxů (kromě prosincového totiž dorazily i další dva dárkové boxy z akce k předplatnému a jeden mnou koupený z limitovaných edic). Jak to říct, jedná se o výběr neznámých lokálních amerických malých značek, které mě zatím moc neoslovily a z jejich složení jsem si taky nesedla na zadek. Vrchol tomu dodal oční krém coby TOP produkt obou zakladatelek, který obsahuje mikroplasty a phenoxy.. Proč?? Logicky, boxu už moc nedůvěřuju a nejradši bych se kopla, že jsem objednala rovnou 6-měsíční předplatné! 

Moje aktuální pleťová super rutina (teda, její část =D )Taktéž z Ameriky Boxwalla beauty box s propagovanou Nini organics (hydra sérum Crimson beauty, Rain esencí a miniaturou Halo multi-oleje) mi ještě stále nestrhl poplatek, byť mají všude v podmínkách uvedeno, že se tak stane automaticky 20. dne v měsíce před vydáním daného boxu. Odesílat pak mají cca mezi 8. - 15. dnem měsíce vyhlášení boxu, což by mělo být do týdne, tak jsem zvědavá. Co jsem četla některé vaše zprávy a četné komenty u nich pod posty, tak nervózních je už víc předplatitelů a z neodpovědi na můj týden starý dotaz na zákaznický servis usuzuju, že na komunikaci a informovanost tak trochu hodně dlabou. 

Během zítřka by mělo dojít i k dalšímu prodloužení předplatného Clean beauty boxu a zároveň k jeho odeslání. Ještě ho stále neodhalili a jsem strašně zvědavá, co v něm i v novém BH boxu bude. Obojí mám totiž předplacené a ani u jednoho nedokážu odhadnout jejich volbu. =D Během psaní tohoto článku mi akorát banka nabonzovala strhnutí poplatku za CBB, takže už netrpělivě čekám mail o odeslání. 

Na Greenwave.cz mají krásné povánoční slevy a tohle je jeden nákup z nich - převoňavá tělová limitka sprchového krému s tělovým olejem se sicilskými citrony, pomeranči, tonkou a konopným olejem (zásoby doplněny!) Pár sad jsem vám tam ještě nechala =D Jako poslední update mám k objednávce ze začátku ledna speciální limitované edice čistícího balzámu s blue tansy od Deviant skincare, kdy mě při jeho objednání jaksi nenapadlo, že nejde o USA, ale o UK a tak bude asi pěkný problém s Brexitem. Zatím ještě stále nedošlo ani k odeslání mého balíčku (avizováno bylo, že všechny objednávky limitek odejdou do konce ledna), kdybych to věděla, tak tam ještě přihodím nově naskladněný tekutý exfoliátor, kterým jsou, stejně jako odličovacím balzámem, vyhlášení. Možná to ještě zkusím doobjednat, stejně to budu už tak proclívat.. Edit: Po dopsání článku jsem hned sepisovala mail s prosbou o možnost doobjednávky, ale pak jsem se zarazila při pohledu na složení toho toneru. Měla jsem za to, že Deviant je jedna z těch malých ručně vyráběných super niche green beauty značek a tak jsem nečekala ve složení phenoxyethanol. Jsem asi frfňa, ale jsem ochotná nad ním přimhouřit oko, když je ve smývacím produktu (možná ani to ne), ale když je ve vyhlášeném leave-in produktu určeném k péči o pleť, tam ho neakceptuju. 

Od jedné z vás jsem dostala tip na další ze super beauty boxů a skladbou značek vypadá nejen velmi originálně, ale i výhodně. Jedná se o Laurel&Reed beauty box a jen čekám na vydání únorové edice a rozhodnu se, jestli do něj půjdu už teď, nebo ještě počkám na finanční injekci z mateřské =D. Narozdíl od Kinder boxu mají výborně přehledné čisťounké stránky a najdete tam i všechny předchozí edice boxů (což beru jako velmi dobrý krok v serióznosti beauty boxu a Kinder nedávno všechny tyto info ze svých stránek odstranil =/ 

První objednávka pokladů z německého Amazingy.com (právě stříhám rozbalovačku)Velmi se mi líbí přístup anglického e-shopu ALYAKA s fakt velkou nabídkou i různých niche přírodních značek, které jen tak nikde moc nenajdete, kde už upravili pro nakupující z EU e-shop a vy tak nakoupíte zboží oproštěné od daně, kterou zaplatíte až při zpracování na našem celním úřadě. Dost velký rozdíl oproti postoji Naturisima ala mrtvý brouk, který se dokonce nechal několikrát veřejně slyšet, že s tím nic dělat nehodlá, podmínky pro EU měnit nebude a defacto věci od nich zaplatíte na dani dvakrát. Jednou u nich a podruhé při příchodu do ČR.  Jsem zvědavá, kdy na to dojedou a zjistí, že zkrátka něco s tím udělat budou muset, protože pochybuju, že EU zákaznická základna měla pro ně tak zanedbatelná čísla. 

Jinak doporučuju kouknout i na berlínský e-shop/kamennku AMAZINGY, od kterého jsem objednávala poprvé, mají podobné zboží jako ALYKA, hezký věrnostní slevový program i v nabídce zvýhodněné sety a zboží vám z Německa přijde do týdne DHL bez jakéhokoli poplatku, zdanění či cla (protože EU). Rozhodně to není u nich můj poslední nákup. K první objednávce byl i slevový kód na první nákup, v balíčku pak další kód na slevu na další nákup a přibalená spousta hlavou vymyšlených vzorečků (které se hodily povahou do mého ranku oblíbených produktů z wishlistu nebo objednávky) a dárků (mají vlastní řadu balzámů na rty a voní jak Rafaello a je skvělý!). 


A toť tak vše. Původně jsem jen začala s krátkým updatem na stránku “Právě teď..”, ale jak vidíte, tak je to zase ukecané na x řádků. To prostě chtělo samostatný článek. A na info ohledně aktuálně nasazených nových produktů do rutiny, nebo na beauty boxy, doručování ze zahraničí apod. se mě ptáte denně, tak zde to máte krásně shrnuto najednou.. 


Jak se máte vy? Taky se už nemůžete dočkat jara? Mě už myšlenky na něj nějak nejdou vyhnat z hlavy.. 

5 komentářů:

 1. Ad Naturisimo, protože jsem u nich měla bonusové body na slevu, provedla jsem nákup, tak jsem zvědavá, kdy dorazí balíček. Pokud budu platit daň nebo clo, tak v podstatě zaplatím plnou cenu a ta objednávka byla poslední.
  Značku Absolution miluju, hodně mi zlepšila pleť.
  Bohužel nemám instagram, ani facebook, abych mohla použít slevy na Bioaura, kde ráda nakupuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radu, to není třeba, já jak k akci na Bioauru, tak k akci na Greenwave, která začala dneska, budu dávat články sem na blog ;-) Na Bioauru jsou akce na značku Earth Harbor (při nákupu EH nad 1500,- mýdlo dle vlastního výběru jako dárek, při nákupu nad 3000,- 2 mýdla zdarma), na celoiu ABsolution platí 3+1 zdarma včetně dekorativky a pak na Le Pure (při nákupu plného balení od Le Pure je možné vybrat si 3 vzorky této značky, pokud jsou skladem) a na vše platí nad 1000,- nákupu možnost 5 vzorků zdarma podle vlastního výběru. Stačí jen do poznámky vždycky napsat kód MITSUUKO a uvést, jaké produkty/dárky/vzorky sis vybrala ;-)

   Na Greenwave eshopu startovala valentýnská akce dnes a je až do konce neděle 14.2. s kodem VALENTYNSDARKEM platí 10% sleva na celý nákup včetně zlevněných položek a nad 2500,- dárek k objednávce zdarma. Jinak probíhá souběžně i spoustu dárkových akcí na ty jejich nejrpofláklejší značky jako Primavera, Codex, Weleda, INIKA apod ;-) A nemusíš mít IG, když si do prohlížeče zadáš muj instagramovy ucet, muzes tam videa i posty libovolne prohlizet, aniz bys mela sama zalozeny ucet =)

   A to Natrurisimo, uz mam cerstve zprav,y jak to probiha.. Vraci daň, jenze jim to trva a vraci ho do vyse porduktu, ne na to nase ceske umele navysene o postovne, ktere navic neplatis.. takze se to fakt nevyplati ani za nasetrene body a slevu =/ Aspon mne teda ne. SKoda, nakupovala jsme tam rada..

   Vymazat
  2. Na tu Bioauru teda mrknu, jsem to asi předtím špatně přečetla nebo nepochopila.
   Zrovna dneska mi dorazila objednávka z Amazingy, mají fakt super servis a dostala jsem spousty vzorečků, aniž bych o ně žádala.
   Taky mě zaujala značka Ilia, objednala jsem jejich True Skin Serum Foundation. Správný odstín jsem trefila na jedničku, díky navigaci na oficiálních stránkách Ilia Beauty. Konzistence je super, nádherně se nanáší a roztírá. Zatím jsem spokojená. Ještě mám od nich v merku další produkty - rtěnky a multisticky.

   Vymazat
  3. No Ilia je vážně skvělá. Zabydluje se u mě už od loňské zimy a v podstatě tvoří ze všech značek v mé koupelně největší zastoupení v počtu produktů =) a Amazingy mě taky velmi mile překvapilo, už tím si mě získali pro další možné budoucí nákupy

   Vymazat
 2. Ahoj, musím říct velmi zajímavé čtení o kosmetice

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...