Právě teď..

Sobota 28. února 2015
..jsem konečně po zkouškovém spískala další článek. Myšlenka vznikla dneska ráno. Kdo má sousedy, kteří hulí trávu od rána do rána v baráku (projít ke schránkám s čistou hlavou je někdy docela kumšt) a jsou každý den v týdnu na nočním mejdanu a pak k ránu courají po jednom domů a zvoní na všechny zvonky, pak upřímnou soustrast, nejste v tom však samy ;) Já jsem se rozhodla dnešní ranní budíček v šest využít k psaní a přemýšlení. 

Čím déle působíte na blogoscéně ("působit" zní hodně povzneseně, ale víte, jak to myslím), tak o vás, vašich článcích, názorech, produktech, myšlenkách, začnou časem na netu kolovat řeči. A bohužel jsem na nich zjistila, že jsem i ve svém věku dost vztahovačná a urážlivá. Dotýká se mě, když někdo přijde s něčím rádoby novým a pak ho za to všichni opěvují a všude ho citují, přitom jsem na to přišla já, vím to a mám to podložené z o hodně dříve publikovaných článků (zvlášť, když za tím stojí dost týdnů a měsíců testování, zapisování apod.). Štve mě, když se někdo naváží do mých výrobků, nebo mnou opěvovaných kupovaných produktů, protože je vyrábějí/používají špatně, nebo nechápou, za jakým účelem byly stvořené. Štve mě, když mi někdo vyfoukne nápad na článek, o kterém jsem se zmínila, ale už jsem nebyla já trubka líná sto to dotáhnout do konce. Říkám tomu BBP = Blbá blogerská pýcha a právě s ní bojuju vždy, když přestanu psát nové články a začnu brouzdat "co nového se událo v blogosféře". Dám vám jeden příklad.. pamatujete "zelený mozek"? Tak dříve by vám vyjelo v googlu pár fejetonů na vojenskou službu a můj článek. Dnes už to ani nezkoušejte, protože se to tak ujalo, že většina lidí používajících toto slovní spojení už pomalu ani neví, jak vzniklo, kým bylo vytvořeno a k čemu se to váže. BBP dostává svému názvu opravdu mistrně, protože je to tak blbá vlastnost, že dokáže člověka zablokovat na dost dlouho, aby něco nového psal, vymýšlel, tvořil.. Ale doufám, že jsem dnešním článkem nad ní zase zvítězila =)

Aktualizace "stavů" v Novém roce..

Jo, když už jsme u mého rozhořčení, nedávno mě docela dostalo prohlášení v rámci statusu jedné společnosti (e-shopu), který prsknul veřejně do sítě takovou blbost, že u nás neexistuje jediná stránka, která by obsahovala správné recepty na vyrábění domácí kosmetiky a že se toho tedy ujmou, aby přinesli své dobrodiní všem. Krásné ne? Tomu říkám, nevidět si do huby. Žij a nech žít a nečiň jiným, co nechceš, aby činili tobě apod.. Proč se lidé umí v dnešní době vyjadřovat především haněním ostatních? To jen tak k zamyšlení.. A teď prosím nemyslete, že to beru jako hanění svého blogu. Těžko o něm mluvit jako o DIY blogu, když se na něm nacházejí cca 4 recepty.. Ale vím, že takovýchto je u nás hodně  a že jsou mezi nimi i velmi kvalitní, jejichž autoři/ky si na nich založili/y svou živnost a já je v tom mileráda podporuji. Tak to neberte, jako že mám blbou náladu, nemám, jen jsem shrnula má rozhořčení od začátku roku.

A teď na veselejší notečku.. Sice jsem už 4 týdny na nemocenské, ale teď už se konečně na posledních 6 týdnů před mateřskou vrátím do pracovního procesu, tak doufám, že zase v openspace nechytnu dalšího bacila. Ondra v rámci utužování zdraví rozhodl, že teda, když jsem poslední dva roky remcala kvůli vymalování bytu, dáme se do toho teď hned, zima nezima a domluvil to na pondělí. Ano, na můj první pracovní den, na den, kdy mám navíc dvě lékařské prohlídky a hafo práce a bohužel už jsem ve stavu, že se nedokážu bez funění ani obout, natož přenést 4 knihy najednou. Dovedete si představit za dva dny vymalovat celý 100metrový byt až po strop narvaný knihami a nábytkem?? =D Docela jsem ráda, že se uklidím na tu dobu do práce, abych vám pravdu řekla =)


A co vy a vaše změny? Vítáte je? Nesnášíte je? (komentovat můžete a FB pod odkaz na tuto stránku)


*


Středa 29. října
..jsem vyčerpaná, je mi zle a z postele se dostanu jen občas. Tímto se omlouvám za mou neaktivitu poslední dobou - nezvládám psát články, nezvládám číst maily, odpovídat na ně, odpovídat na komentáře a v závěru ani vařit. Všem, kterých se to týká, vydržte prosím, nezapomněla jsem na vás, jen teď nemám sílu se ani pohnout. Doufám, že se brzy vrátím do normálu, ale v nejbližší době to tak ještě nevypadá. Prosím o trpělivost a přeju vám, abyste si užívaly podzim bez nachcípání a depek. Ne, že bych jimi trpěla, ale ke všemu se mi přidala přes noc nějaká viróza a jak na mě přijde rýmička, odpadám totálně..
Pondělí 29. září
.. toho mám v hlavě tolik, o čem bych vám chtěla napsat, že jsem radši hrála celý víkend hry na mobilu, než bych si k tomu sedla a začala psát. Taky znáte ten stav? A to toho opravdu nemám málo. Od receptu na výživný podzimní krém, masku a krém na ekzematickou suchou pleť, přes absolvovaný seminář o zdravých nehtech od SpaRitual (byl neuvěřitelný! Už si hlídám termín pokračování pro pokročilé) až po novinky od SpaRitual u mě doma a jak dopadlo testování mých mýdel apod.. Zatím vám přeji krásné pondělí a já se půjdu pokusit nadatlovat postřehy z pátečního semináře ;) Zatím malá ochutnávka..

Fotka je po rozkliknutí ve velkém rozlišení
Čtvrtek 25. září
.. se snažím dohnat strašně věcí najednou. 14 dní pauzy blogování, svou hlavní práci, svou vedlejší práci, brigádu a do toho ještě hlídáme nemocné mamče psa, takže vlastně chodím už s dvouhlavou smečkou =D

Mamčina Babu

.. se stalo, že mi zřejmě už do věčných lovišť odešel můj milovaný telefon HTC Desire Z, který snad byl posledním modelem, který měl mechanickou klávesnici a výborně se na něm psaly zprávy a maily. A co se nestalo, jednou doma, při uklízení, jsem pod čurbesem na stole narazila na  nikým nepoužívaný iPhone 4, který si O. koupil a protože si kvůli němu nechtěl ořezávat simku, ani ho nezkusil (navíc nemá rád dotykáče, natož smartfouny). No a od té doby má "aufoun" novou paničku, která se s ním po 3 zapeklitých dnech v návodech a na i-netových diskuzích naučila zacházíte a teď na něj nedá dopustit. A co bych teda já ani nikdo z mého okolí nečekala, stala jsem se milovnicí "jablek" a už pokukuju po tom nejnovějším modelu, že jo.

Zdroj

.. se chystám na zítřejší celodenní SpaRitual seminář o zdravých nehtech. Určitě bude článek, protože jak už jsem vám psala na FB, mám nějaké podivnosti, které si nedovedu moc vysvětlit a potřebuju tomu přijít na kloub (třeba, proč matující topcoat nematuje apod. =D).

Zdroj

.. jsem konečně dofotila podklady pro článek o olejíčku Primavera a doufám, že ho co nejdřív dopíšu, protože mi ohledně podzimní péče a doplňkům k zinkovému krému píše hodně z vás. A víte co? Teď konečně začal ten pravý podzim - zima na kabát, vůně listí a hlíny ve vzduchu a lehce hřející sluníčko.. Juchúúú

Zdroj


*


Pátek 12. září
.. ze mě spadl šutr jak hrom a zažívám obrovský pocit úlevy a štěstí. Poslední zkoušku, která mě dělila od závěrečného ročníku, mám za sebou a teď už hurá! na bakalářku. Zítra mě čeká celodenní kosmetické kuchtění a polepování etiketami, takže mám co dělat. Hlavně, když se u toho už nemusím učit. Teda, aspoň na chvíli.... mám pro vás ještě jednu novinku. Ve včerejším entuziasmu z absolvované zkoušky jsem se přihlásila na celodenní odborný seminář o zdravých a přirozeně krásných nehtech pořádaný SpaRitual. Nemůžu se dočkat! Kurz je pořádán v hotelu Smaragad na Barrandově 26.9. a je veřejnosti přístupný, takže kdo by měl zájem, ještě jsou poslední volná místa a přes ofiko stránky sparitual.eu se můžete přihlásit... jako poslední novinku mýdlový workshop pořádaný mýdlotékou U Tří lilií, na který jsem přihlášená už od května a konečně, nyní v neděli, se uskuteční. Jsem na to zvědavá a si piště, že se pak podělím o zážitky ;)
*


Úterý 9. září
.. mám radost z nově vytvořené stránky, na které najdete vše, co se děje aktuálně především se mnou. Budou tu tak důvody, proč nepřispívám, budoucí témata příspěvků (pokud je budu znát předem), pokud budu na dovče, nebo na nějaké akci, o které byste měly vědět, bude to také napsáno právě zde. K podobným účelům slouží sice FB stránky, ale ne všichni je mají ve sledování.

.. se chystá recenze na pleťový olejíček z oříšku Inků od Primavery =)

4 komentáře:

 1. gratuluju ke zkousce!:] Chci se zeptat - pouzivas jeste Biofazi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkují =) A asi Tě zklamu, ale ne. Jsme ráda, že jsem ji zkusila, ale od té doby jsem narazila na ještě účinnější produkty i bez těch "vedlejších" občasných výkyvů, takže už ne.
   Ale pokud máš nějaký dotaz/problém k této problematice, není problém. Napiš mi do mailu ;)

   Vymazat
  2. Ktoré produkty máš na mysli? Kozmetiku Ilcsi?

   Vymazat
  3. Nene, paradoxně až ty svoje umíchané..

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...